Володимир Костельман
  • Дата народження
    11 листопада 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Володимир Костельман
3323

Володимир Костельман

Володимир Костельман: доларовий мільйонер, рок-музикант, поет

Володимир Костельман є одним з найбільших роздрібних торговців України. Саме він очолює власну корпорацію Fozzy Group, під контролем якої знаходяться мережі супермаркетів "Фора" і "Сільпо". Заробляючи мільйони, Володимир залишається творчою особистістю: пише вірші, а також співає і грає в рок-групі "Ремонт води".

Біографія

Костельман Володимир Михайлович народився 11 листопада 1972 року в Дніпропетровську. На сьогодні є мажоритарним акціонером корпорації Fozzy Group.

Сім'я

Бізнесмен одружений (згідно з деякими джерелами - вже вдруге). На жаль, його спільних з дружиною фото в мережі знайти не вдалося. Пара виховує двох дітей.

Освіта

Має дві вищі освіти у сфері металургії і педагогіки.

Кар'єра і бізнес

На початку своєї діяльності нинішній мільйонер Володимир Костельман почав заробляти на торгівлі товарами з-за кордону (продавав імпортні продукти харчування).

Справи йшли добре, тому вже до 1997 року з дрібного підприємця він перетворився у великого імпортера, а ще через рік спільно з партнерами відкрив у Вишневому перший гіпермаркет Fozzy Cash&Carry.

Як згадує бізнесмен в одному зі своїх інтерв'ю, він взагалі не планував займатися роздрібною торгівлею. В юному віці грав у "Спортлото", сподіваючись зробити гру джерелом свого заробітку. Навіть продумував різні комбінації, щоб частіше вигравати. При цьому, вважав себе не азартним, а розумним. Однак з лото не склалося, а ось бізнес пішов вгору.

У 2000 році Костельман став гендиректором холдингу Fozzy Group, а в першій половині 2001-го запустив мережу супермаркетів "Сільпо", яка за ці роки зросла до понад 200 магазинів.

І якщо в 2005 році оборот всіх трьох торгових мереж компанії ("Сільпо", "Фоззі" та "Фора") налічував близько 750 мільйонів доларів, то у 2008-му він досяг майже 2 мільярдів доларів.

До 2011-го Володимир Костельман відкрив ще 26 нових супермаркетів "Сільпо" і "Фора", збільшивши тим самим загальне число магазинів до рекордних 323. З огляду на стрімкий розвиток компанії, її річний оборот склав близько 16 мільярдів гривень.

За даними експертів, у 2010 році одне з підприємств бізнесмена (ТОВ "Фоззі-Фуд") перерахувало до державної скарбниці майже 63 мільйони гривень, ставши одним з тих, хто більше всіх у Київській області заплатив податків.

Цікаво, що крім бізнесу Володимир Костельман захоплюється музикою. Ще в 90-х роках він створив рок-групу "Ремонти води", в якій співає і грає разом зі своїми шкільними друзями Романом Чигирем і Олегом Сотниковим.

Всі вони (включаючи ще одного однокласника Юрія Гнатенка) стали співвласниками компанії "Фоззі Груп", бувши один одному не тільки колегами по музиці, а й партнерами по бізнесу.

Компромат

Торгівля в анексованому Криму

Розбираючись у тому, хто з українських олігархів під час військових дій на сході України продовжує вести бізнес з російськими окупантами, журналісти з'ясували, що в число таких псевдопатріотів входить і Володимир Костельман зі своєю компанією Fozzy Group.

За даними ЗМІ мільйонер-рокер вже кілька років платить податки невизнаній владі Кримського півострова. Все тому, що супермаркети "Фоззі" та "Сільпо" продовжують працювати на підконтрольній загарбникам території від імені російських фірм.

Наприклад, в одному з чеків, отриманому в сімферопольському магазині "Сільпо", зазначено, що діяльність даної торгової точки забезпечує компанія "Кримторг-С", яка була зареєстрована в Росії навесні 2014 року.

Цікаво, що в тому ж реєстрі юридичних осіб РФ виявилися ще чотири фірми з майже однаковими назвами, які офіційно з'явилися в один і той же день - 28 квітня 2014 року. Всі вони контролюють супермаркети торговельної мережі Володимира Костельмана, який через підставні фірми продовжує торгувати на захоплених територіях.

В ході розслідування представники ЗМІ з'ясували, що дані російські підприємства належать московському Торговому дому "Ніжин", який в свою чергу є дочірньою компанією Fozzy Group.

Коли ж журналісти звернулися в компанію Костельмана за коментарем з приводу ведення бізнесу в Криму, співробітники "Фоззі груп" попросили поставити запитання в письмовій формі. Отримавши письмовий запит, вони так і не відповіли на нього.

Несплата боргів

Як повідомляють ЗМІ, бізнесмен потрапив до списку найбільших боржників України.

За даними видання, ВТБ Банк подав проти компаній Костельмана 37 судових позовів, зажадавши від підконтрольних олігархові підприємств 10,5 мільярдів гривень.

Річ в тому, що ще у 2007 році Fozzy Group оформила в банку 9 кредитів на суму 2,2 мільярда гривень, а також виступила поручителем по 28 договорам на загальну суму 8,2 мільярда гривень. З огляду на велику заборгованість компанії, суд задовольнив позов ВТБ Банку і зобов'язав бізнесмена виплатити кредитору заборгованість у повному обсязі (а це майже 240 мільйонів гривень).

Статки і джерела доходів

Володимир Костельман по праву вважається одним з найуспішніших роздрібних торговців країни. Почавши свою діяльність ще в кінці 90-х, за цей час він досяг неймовірних результатів. Так, на кінець 2018 року в Україні було відкрито 686 магазинів групи Fozzy Group, під контролем якої знаходяться торгівельні мережі "Сільпо", "Фора", Thrash!, LeSilpo, Fozzy С&C.

Річний оборот компанії в тому ж 2018-му досяг майже 79 мільярдів гривень, а це на чверть більше, ніж у попередньому році. Чистий прибуток компанії склав 147,6 мільйона гривень.

Сам же Володимир Костельман увійшов до списку найбагатших українців ще на початку 2000-х. Наприклад, за підсумками 2007 року його статок був оцінений журналом "Кореспондент" у 970 мільйонів доларів, що втричі більше, ніж за попередній рік. Уже в 2010 році те ж видання оцінило капітали бізнесмена в понад 100 мільйонів доларів. У 2012-му підприємець увійшов в 30-ку українських багатіїв зі статком 384 мільйони доларів за версією "Кореспондента".

З року в рік доходи мільйонера тільки росли. Про це свідчать оцінки інших видань, які також включили Костельмана в свої списки найвпливовіших людей країни. Так, у 2013-му "Фокус" оцінив статки бізнесмена в 470,5 мільйонів доларів, а "Форбс" - у 460 мільйонів.

У 2017 році капітали підприємця трохи зменшилися, склавши майже 270 мільйонів доларів, з якими він зайняв 20 місце в рейтингу "Новий час". Сьогодні статки Володимира Костельмана оцінюються "Форбс" в 152 мільйони доларів.

Згадки про персону