Володимир Парасюк
Володимир Парасюк
1107

Володимир Парасюк

Володимир Парасюк - Фото 1
  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра та суспільна діяльність
  5. Участь у Євромайдані
  6. Участь в АТО
  7. Політична та громадська діяльність
  8. Декларація
  9. Скандали та бійки
  10. «Ноги Парасюка»
  11. Фото та відео

Біографія

Володимир Зіновійович Парасюк – український політик, громадський діяч, народний депутат України Верховної Ради VIII скликання. Народився 9 липня 1987 року в селі Майдан Жовківського району, Львівська область. Це поруч із селом Папірня, де мешкає сім’я депутата зараз. Дитинство Парасюка пройшло в місті Новояворівськ Яворівського району, куди переїхала родина, про це повідомляє Політека.

Освіта

Закінчив школу №1 Новояворівська. Після школи вступив на факультет електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Фізична та біомедична електроніка», але, не закінчивши навчання, взяв академвідпустку. Пізніше закінчив економічний факультет ЛНУ ім. І. Франка заочно та отримав ступінь бакалавра за спеціальністю «Економіка підприємства».

Володимир Парасюк - Фото 2

Сім’я

Володимир Парасюк не одружений. Батьки живуть у селі Папірня Жовківського району Львівської області, де прописаний і сам депутат. Матір – Парасюк Оксана Григорівна, підприємниця. Батько – Зиновій Парасюк, боєць батальйону «Дніпро-1».

Старша сестра Володимира Парасюка Ірина з юності займалася суспільно-політичною роботою в націоналістичних організаціях, працювала редактором місцевої газети Конгресу українських націоналістів та секретарем із загальних питань, вела сайт bandera.lviv.ua. Зараз Ірина Голуб викладає на факультеті іноземних мов Львівського національного університету. Ірина разом зі своїм чоловіком, підприємцем Олександром Голубом, на громадських засадах працюють помічниками депутата Володимира Парасюка, а під час виборів до Верховної Ради були його довіреними особами.

Кар’єра та суспільна діяльність

Під час навчання в університеті був членом Студентського братства Львівського національного університету імені Івана Франка, грав у львівській команді КВК «Еталон».

Був членом Конгресу українських націоналістів, де була бойова реферантура. Відвідував курси рукопашного бою, стрільби з пневматичної і вогнепальної зброї.

Працював відеооператором, мав невеличку студію, яка займалася відеозйомкою свят, весіль, урочистостей.

Участь у Євромайдані

На Євромайдані був із перших днів як сотник – командир бойової сотні. Разом із Володимиром у його сотні був і батько Зіновій Парасюк.

Володимир Парасюк здобув всеукраїнську популярність 21 лютого 2014 року після своєї знаменитої промови, виголошеної на Майдані. Тоді відбувалася зустріч з учасниками Євромайдану лідерів політичної опозиції, які оприлюднили ультиматум Віктора Януковича Майдану.

Як сотник загону Самооборони Майдану Парасюк вийшов на сцену і виступив із закликом до збройного штурму Адміністрації президента в тому разі, якщо Віктора Януковича не буде відправлено у відставку до 10 ранку наступного дня. Незапланований виступ Парасюка гаряче підтримали учасники протестного мітингу. Надалі Парасюк неодноразово різко критикував парламентських політиків колишньої опозиції, які прийшли до влади після втечі Януковича з країни, заявляючи, що вони також себе скомпрометували.

Участь в АТО

Після подій Майдану і початку війни на сході України Парасюк вступив до батальйону «Дніпро-1» Головного управління МВС України в Дніпропетровській області, де став командиром 4-ї роти. Разом із Володимиром бійцем добровольчого батальйону МВС “Дніпро-1” став і його батько Зіновій Парасюк.

При цьому на своїй сторінці в соцмережах Парасюк проводив збір коштів для волонтерської допомоги бійцям АТО.

Брав участь в Антитерористичній операції на території Донбасу, де йому ледь вдалося уникнути «Іловайського котла». Під час бою за Іловайськ 29 серпня 2014 року Парасюк отримав осколкове поранення і разом з іншими українськими бійцями потрапив у полон до російських військових, які воювали на боці так званої Донецької народної республіки. Як заявив пізніше сам Парасюк, йому вдалося приховати свою особу, і 1 вересня його повернули українським військовим.

Наказом міністра внутрішніх справ Арсена Авакова ротного спецбатальйону “Дніпро-1” Володимира Парасюка було нагороджено іменною холодною зброєю за мужність і хоробрість, які він виявив у бою з супротивником.

Володимир Парасюк - Фото 3

Політична та громадська діяльність

19 вересня 2014 року Володимир Парасюк заявив про намір брати участь у дострокових парламентських виборах як самовисуванець по мажоритарному округу. ЦВК України зареєструвала його в окрузі №122, який включає Жовківський та Яворівський райони Львівської області. Під час виборів за Парасюка проголосували 56,6% виборців у окрузі, і він став депутатом Верховної Ради VIII скликання.

Володимир Парасюк є безпартійним та позафракційним народним депутатом, входить у Комітет із питань запобігання та протидії корупції. Також є членом груп із міжпарламентських зв’язків з Естонською Республікою, Республікою Індонезія, з Державою Ізраїль, із Республікою Вірменія, з Об’єднаними Арабськими Еміратами.

На початку 2015 року Володимир Парасюк, уже будучи нардепом, разом із сестрою Іриною і другом Олександром Гостищевим, з яким служив у «Дніпрі-1», заснував громадську організацію «Центр допомоги та підтримки військових», яка збирала кошти для допомоги учасникам АТО.

Є співзасновником іще однієї громадської організації – «Законодавче бюро Володимира Парасюка», метою якої є створення та просування законопроектів.

Наприкінці 2016 року поряд із Семеном Семенченком та Єгором Соболєвим став ініціатором блокади окупованих територій Донецької та Луганської областей. Блокада тривала по 15 березня 2017 року, після чого рішенням РНБО була затверджена на загальнодержавному рівні. За чутками, Парасюк і компанія влаштували блокаду, щоб отримати свою частку прибутку від торгівлі донбаським антрацитом. Під час блокади ту частину українських підприємств, які були на території ОРДЛО і платили податки в бюджет України, було «націоналізовано» бойовиками «ЛДНР» – за два тижні до її завершення.

У квітні 2018 року Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що п’ять депутатів Верховної Ради можуть втратити недоторканність, серед них депутати від фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв і Семен Семенченко, а також позафракційний депутат Володимир Парасюк, оскільки цим трьом нардепам закидають організацію державного перевороту, а саме – мітингів, які потім переросли в наметове містечко біля Верховної Ради.

Володимир Парасюк - Фото 4

Декларація

Згідно з даними електронної декларації, за 2016 рік Володимир Парасюк отримав дохід 161,5 тис. гривень заробітної плати. Крім того, 168,4 тис. гривень становила компенсація за оренду житла, ще 169,9 тис. гривень він отримав від Верховної Ради на виконання депутатських повноважень. Як компенсацію вартості проїзду депутат отримав 26,1 тис. гривень.

Згідно з декларацією, депутат не володіє ні нерухомістю, ні транспортом, зареєстрований у селі Майдан Львівської області. У декларації також зазначено річний дохід матері депутата Парасюк Оксани Григорівни: 996,5 тис. гривень – дохід від підприємницької діяльності. У Парасюка на рахунках у «Приватбанку» є 8 853 гривень.

Нерухомого майна вказано чотири земельних ділянки і два будинки у селищах Папірня і Майдан Львівській області, якими володіють матір і бабуся депутата Марія Калітовська. Серед транспортних засобів вказано автомобіль Mercedes Vito (1999 року випуску) у власності батька Парасюка Зіновія Олексійовича, а також автомобіль Škoda ЅирегВ (2011 року випуску), який у користуванні нардепа, але власником авто є третя особа – чоловік сестри Олександр Голуб.

У декларації за 2015 рік Володимир Парасюк вказав смарт-годинник, який «приніс Святий Миколай».

Володимир Парасюк - Фото 5

Скандали та бійки

Володимира Парасюка можна вважати одним із найбільш епатажних і скандальних нардепів чинного скликання. Запрошуючи його на ефір, канали додають собі глядацький рейтинг поряд із головним болем. Так, Парасюк став одним з ініціаторів першої бійки у Верховній Раді VІІІ скликання вже 4 грудня 2014 року. Нардепу не сподобався перебіг голосування за керівників комітетів парламенту. Вже тоді Парасюк дав зрозуміти своїм противникам, що битися і вміє, і взагалі любить.

26 вересня 2015 у Сєверодонецьку на Луганщині намагався поговорити «по-чоловічому» з начальником ГУ МВС області Анатолієм Науменком. Бійки після виїзного засідання парламентського комітету з боротьби з корупцією вдалося уникнути тільки завдяки втручанню осіб, що супроводжували нардепа.

15 червня 2016 року втрутився і перервав виступ із трибуни депутата від «Опозиційного блоку» Дмитра Колеснікова. Це призвело до сутички з однопартійцями Колеснікова за очевидної чисельної переваги супротивника. Парасюк тримався хоробро, навіть пропустивши кілька ударів і відступивши, намагався перегрупуватися і знову кинутися в бій. У результаті однодумцям вдалося його заспокоїти.

22 вересня 2016 року відновив наступ на «Опоблок». Після телевізійного ефіру в будівлі телеканалу «112 Україна» Парасюк зіткнувся з Олександром Вілкулом. Володимир Парасюк опинився в ролі переможеного, знову пропустивши кілька відчутних ударів. Заради справедливості треба відзначити, що на боці Вілкула був охоронець. Парасюк відігрався на машині «опозиціонера», відіпхнувши її ногою і нацарапавши на капоті «ВЛК ПНХ».

Володимир Парасюк - Фото 6

«Ноги Парасюка»

19 листопада 2015 року вдарив ногою по обличчю генерал-лейтенанта міліції Василя Пісного після заяв останнього, що той зробив для Майдану більше, ніж сам Парасюк. Інцидент стався під час засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції. Нардепа вдалося сфотографувати за лічені миті до завдання майстерно точного удару. Пісний утік під захист голови комітету Єгора Соболєва, який вказав потерпілому на двері.

17 жовтня 2017 року від ніг Парасюка постраждав колишній міністр оборони, начальник Управління державної охорони Валерій Гелетей. Інцидент стався під час прогулянки нардепа з колегою по парламенту Сергієм Лещенком недалеко від будівлі ВР. Спершу після словесної перепалки Володимир Парасюк штовхнув опонента й ударив його ногою. Гелетей щось сказав услід депутатам. Парасюк повернувся і знову вдарив управлінця ногою.

Фото та відео

Володимир Парасюк - Фото 7
Згадки про персону