Володимир Сальдо
  • Дата народження
    12 червня 1956
  • Країна
    Україна
Володимир Сальдо
475

Володимир Сальдо

Сальдо Володимир Васильович: колишній мер Херсона і зрадник України

Володимир Сальдо - Фото 1

Сальдо Володимир Васильович — колаборант, який у 2022 році пішов на співпрацю з окупантами, став "в. о. губернатора Херсонської області"

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Володимир Васильович Сальдо народився 12 червня 1956 року в селищі Жовтневе (нині частина міста Миколаїв) Миколаївської області, Україна. Дитинство пройшло в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Освіта

Сальдо має інженерну освіту. У 1978 році закінчив гірничорудний інститут у Кривому Розі. У 2008 році захистив дисертацію.

Сім’я

Дружину звуть Любов. У Сальдо є дочка Ірина (1980 р.н.). З 2013 року живе у Франції, де займається бізнесом і веде шикарний спосіб життя.

Кар'єра

Після закінчення інституту він три роки відпрацював майстром будівельного комбінату в Херсоні. На початку-середині 1980-х Сальдо був членом групи військових радників, яких Радянський Союз направив до Монголії. 

Після повернення в Херсон і до початку 1990-х років він працював у будівельному тресті в якості майстра і головного інженера. У 1991 році Сальдо очолив третє будівельно-монтажне управління.

Володимир Сальдо - Фото 2

Через сім років він був обраний до міськради Херсона. У 2001 році його призначили заступником губернатора Херсонської області. У його відповідальності були питання ЖКГ, будівництва та інвестицій. Того ж року став членом та очолив місцеву парторганізацію "регіоналів".

Наступного року громадська організація "Наше місто — наш дім" висунула Сальдо на виборах міського голови. За їх підсумками він був обраний мером Херсона. На чолі міста Сальдо залишався протягом десяти років, ще двічі виграючи вибори.

У 2012 році з мерського крісла він пересів у крісло народного депутата. Він балотувався від Партії регіонів. На парламентських виборах за нього проголосувало майже 38% виборців 182-го мажоритарного округу (Херсон).

У VII скликанні Сальдо був членом фракції Партії регіонів і займав пост заступника голови комітету з питань ЖКГ і регіональної політики. Після Євромайдану покинув фракцію регіоналів і приєднався до депутатської групи "Економічний розвиток".

Володимир Сальдо - Фото 3

У 2014 році пробував знову стати депутатом Верховної Ради, але програв вибори по тому ж 182-му округу. Через рік Сальдо був кандидатом у мери від партії "Наш край". У першому турі отримав майже 17%, але з другого туру знявся. Тоді ж був обраний до міської ради.

У 2019 році як член ОПЗЖ знову балотувався на парламентських виборах, але знову не був обраний.

Компромат

На початку повномасштабного вторгнення російських окупантів Сальдо зрадив Україну та пішов на співпрацю з ворогом. 

Спочатку доводив протилежне. Нібито ходив на проросійські мітинги з метою їх зриву і називав Херсон українським містом. Але скоро перестав прикидатися.

Росіяни призначили колаборанта головою окупаційної адміністрації Херсона. Він організовував на захоплених рашистами землях Херсонщини псевдореферендум про "приєднання" до РФ. З жовтня займає "посаду" виконувача обов'язки губернатора. Одним з перших на окупованих територіях отримав російський паспорт і став членом путінської партії "Єдина Росія". У березні 2022 року Офіс Генпрокурора відкрив стосовно Сальдо кримінальну справу за статтею держзрада. 

Влітку потрапив до лікарні. Його підключали до апарату ШВЛ і навіть вводили в медикаментозну кому, але зрадник вижив. Водночас Сальдо було включено до санкційного списку цивілізованих країн.

Володимир Сальдо - Фото 4

Ще у 2016 році бізнесмен Денис Пащенко заявляв, що колишній міський голова співпрацює з російськими спецслужбами. Пащенко опублікував аудіозапис, на якому була записана розмова Сальдо з кураторами з ФСБ. Було порушено кримінальну справу, але звинувачень майбутньому колаборанту так і не висунули.

У тому ж 2016 році Сальдо опинився за ґратами. Тільки не в Україні, а в Домініканській Республіці. Місцева влада запідозрила екснардепа у викраденні того самого підприємця Пащенка. Але Сальдо зміг втекти, коли його лікували в одній з домініканських лікарень, і повернутися в Україну. Сам майбутній колаборант заявляв, що викрадали саме його.

Через деякий час був убитий брат Дениса Пащенко. Рідні загиблого вважали, що його "замовив" колишній мер.

Володимир Сальдо - Фото 5

Декларація

У травні 2023 року українська Феміда конфіскувала бізнес та майно колаборанта. У Сальдо в Житомирській області було підприємство, яке видобуває декоративний і будівельний камінь, вапняк, гіпс, крейда і глинистий сланець. 

У Херсоні у зрадника було триповерховий готель, житловий будинок (226 кв.м), кілька квартир. Також він володіє нерухомістю в окупованому Криму та автомобілем Volvo XC90.

Володимир Сальдо - Фото 6
Згадки про персону