Володимир Слабовський
  • Дата народження
    27 травня 1962
  • Країна
    Україна
Володимир Слабовський
5128

Володимир Слабовський

Володимир Слабовський: як провідний пекар Криму бореться за свої гроші з політиками і співробітниками

Володимир Слабовський - Фото 1

Володимир Слабовський так і не реалізувався як гірничий інженер. Зате вельми успішно реалізувався як бізнесмен: його компанія лідирує по поставкам хліба і хлібобулочних виробів в Криму. Правда, сильно завищує ціни і постійно веде боротьбу з урядом.

1. Біографія
2. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини
6. Статки

Біографія

Слабовський Володимир Леонардович - людина не публічна. Інтерв'ю дає нечасто, а в його офіційній біографії депутата лише стисло написано про освіту і кар'єру. Бізнесмен народився 27 травня 1962 року на Донеччині. Має звання заслуженого економіста України. Про сім'ю нічого не відомо.

Освіта

Володимир Слабовський навчався на гірського інженера в Донецькому політехнічному інституті, який закінчив у 1985 році.

Кар'єра

Володимир Слабовський - Фото 2

Трудова діяльність бізнесмена почалася в 1979 році з шахти Зоря в рідному місті Сніжне (Донецька обл), на якій він пропрацював до 1991 року. Потім Володимир Слабовський очолив комерційний напрямок компанії МП Донмаркет. З 1991 по 1996 рік він також обіймав посаду керівника торгового відділу американо-українського підприємства "Ідея". Після цього, бізнесмен близько року працював заступником директора компанії "Барос", а потім ще на рік очолював ЗАТ Агропродекс ЛТД.

У 1998 році Володимир Слабовський став президентом ЗАТ Холдинг "Т і С" (Хліб України), яким є і донині. У 2003-му його обрали Президентом Всеукраїнської асоціації пекарів, а через рік - нагородили званням Заслуженого економіста України.

Крім підприємницької діяльності, Слабовський займався і політичною. У 2006 році він став депутатом Верховної Ради АРК 5-го скликання в складі партії Союз.

Новини, чутки і компромат

Як бізнесмени і політики дерибанили "Кримхліб"

У 2007 році між власниками "Кримхліба" (компанія "Т і С") і представниками Кабміну почалися суперечки про те, чи варто продавати і без того малу державну частку підприємства.

Хоча бізнесмени Слабовський і Табачник володіли більшістю активів, держава контролювала блокуючий пакет акцій, через який ще можна було якщо не впливати на прийняття рішень, то як мінімум мати доступ до фінансової документації підприємства.

Після виборів ціни на хлібобулочні вироби в Криму різко виросли (більше, ніж в інших областях), а випуск "соціальних" сортів хліба скоротився вдвічі. З урахуванням того, що більшість продукції випускало ВАТ "Кримхліб", рішення кримського уряду саме в цей момент продати пакет акцій, що залишився в їх власності, виглядало просто абсурдним.

Перед журналістами представники уряду півострова вимагали від власників "Кримхліба" збільшити випуск більш дешевих хлібів для малозабезпечених людей, а також знизити ціни на продукцію для всіх жителів Криму, і водночас продавали свої акції, що позбавляло їх можливості впливати на цінову політику підприємства.

Нагадаємо, що Михайлу Табачнику, який є головою наглядової ради "Т і С" належать 59% акцій, а решту контролює президент холдингу Володимир Слабовський. Крім того, компанія "Т і С" забезпечує 100% поставок сировини і здає 70% обладнання пекарень в оренду.

Попри те, що державний пакет акцій був виставлений на продаж більш ніж за 5,5 мільйона гривень, а також потрібно вкладення 43 мільйонів на переоснащення, бізнесмени заявили про те, що хочуть викупити акції, що знаходяться в розпорядженні автономії, навіть за такою завищеною (на їх думку) ціною.

За словами Володимира Слабовського, стати одноосібними власниками компанії вони з партнером хочуть тільки тому, щоб не ділити бізнес з небажаним партнером.

Деякі представники кримського уряду не згодні були з рішенням продавати блокуючий пакет акцій хоча б тому, що після продажу вони більше не будуть мати доступ до документації підприємства і не зможуть перевіряти, чи обґрунтовані ціни на хліб.

За словами віце-прем'єра АРК Анатолія Корнійчука, половину собівартості складають витрати на борошно, зерно на яке "Кримхліб" міг би купувати за більш дешевими цінами у місцевих виробників. Втративши свою (нехай і невелику) частину компанії, кримський уряд більше не зможе мати до неї доступ.

Через рік Володимир Слабовський заявляв, що всі спроби Кабміну врегулювати ситуацію з цінами на хліб були некомпетентними і тільки погіршували ситуацію. На його думку, політика чиновників, що сидять "в затишних кабінетах", привела галузь в глибоку кризу і змушує пекарів працювати в умовах жорсткого регулювання.

Володимир Слабовський - Фото 3

Слабовському не дали зайняти місце головного пекаря в Василькові

Васильків завжди розглядався виробниками хліба як відмінне місце для інвестицій. Це містечко і близьке до столиці, і водночас знаходиться в регіоні, що дозволяє менше платити робітникам і за комунальні послуги.

Як повідомляли ЗМІ, донецький пекар Володимир Слабовський, який на той час вже мав вагому частку українського ринку, хотів пустити своє коріння і в Василькові.

У його плани входило відкриття заводу з виробництва заморожених хлібних напівфабрикатів. Він навіть купив ділянку під забудову і оформив відповідні документи.

Однак види на наближений до столиці Васильків мав не один Слабовський. Схожі плани на цей місто мав також "Київхліб", який ще в 2008 році заявив про намір запустити виробництво тих же заморожених напівфабрикатів.

Зіткнення двох сильних гравців ринку і двох схожих проектів призвело до інформаційної війни, яка закінчилася з приходом кризи в 2008-му. Обом бізнесменам довелося відкласти свої плани на потім, а через деякий час, в силу певних обставин, і зовсім відмовитися від цієї витівки.

У підсумку, привабливе для всіх місто опинилося в повному розпорядженні регіонала Володимира Мисика.


Як олігарх з хлібопекарської компанії зробив в'язницю

Володимир Слабовський - Фото 4

Співвласник холдингу "Т і С" Володимир Слабовський розповів, як він бореться з крадіжками на своїх підприємствах.

Перше, що зробив бізнесмен - це взяв на посаду начальника служби безпеки відставного офіцера внутрішніх військ, який до цього працював в тюрмах.

Новий керівник зробив зі звичайних воріт на території заводу такі, які використовуються в місцях позбавлення волі: в'їзд і виїзд розділені сіткою, з кожного боку воріт знаходиться загін охорони, який перевіряє всі автомобілі, по периметру заводу встановлені камери і датчики, які спрацьовують, якщо засікають будь-який рух.

Робочі і водії також не можуть вільно переміщатися по заводу і його території. У кожного з них є спеціальний електронний пропуск, який дає доступ тільки в необхідні приміщення або зони. За словами Слабовського, заходи хоч і жорсткі, зате звели випадки крадіжок майже до нуля.

Крім звичайних робітників, бореться бізнесмен і з постачальниками. Щоб зменшити відкати, він запустив на своєму підприємстві систему електронних торгів, яка обійшлася йому до 30 000 доларів. Зате тепер рідко хто сильно завищує ціну, намагаючись "відмити" гроші.

Ще Володимир Слабовський керується принципом "один за всіх і всі за одного". Якщо хтось взяв відкат - премію не отримає ніхто, якщо видається премія, то всьому відділу. "Це психологічна гра, при якій співробітники самі контролюють один одного", - пояснює олігарх.

Статки і джерела доходів

У 2007 році підприємство "Т і С" Володимира Слабовського було одним з найбільш великих постачальників хліба і хлібобулочних виробів на українському ринку. Під контролем холдингу перебували: ВАТ "Кримхліб", ВАТ "Одеський коровай", ЗАТ "Бахчисарайський хлібозавод", ТОВ "Білгород-Дністровська Паляниця", ТОВ "Котовський хлібозавод", а також зернопереробна компанія ВАТ "Сімферопольський КХП".

Згідно з даними ЗМІ, загальна потужність усіх цих підприємств становила близько 700 тонн хліба і до 500 тонн борошна на добу. У 2006 році холдинг бізнесмена отримав понад 10 мільйонів гривень чистого прибутку.

Згадки про персону