Володимир Соловйов
Володимир Соловйов
864

Володимир Соловйов

Соловйов Володимир Рудольфович: російський журналіст, теле- і радіоведучий

Володимир Соловйов - Фото 1

Соловйов Володимир Рудольфович – російський журналіст, теле- та радіоведучий із величезним стажем. В Україні його називають одіозною особистістю, “рупором Кремля” та “секретарем” Дмитра Пєскова.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки і джерела доходу
  7. Посилання

Біографія

Володимир Соловйов народився 20 жовтня 1963 року в Москві. 

Сім’я

Батьки Соловйова розійшлися, коли хлопчикові було всього чотири роки. Однак вони підтримували теплі стосунки. Батько Володимира – Рудольф Соловйов – чемпіон з боксу в Москві, а також викладач політичної економії. Мати – Інна – мистецтвознавець. Вона працювала в музеї “Бородинської битви”.

Володимир Соловйов - Фото 2

Пропагандист Соловйов тричі одружений. Він має вісьмох дітей від різних дружин. 

Від першої дружини Ольги Володимир має доньку Поліну та сина Олександра. Діти вже дорослі, мають професію. Поліна пішла стопами батька. Олександр здобув освіту в Лондоні, він фахівець із рекламних роликів та відеокліпів.

Друга дружина Юлія подарувала Володимиру доньку Катерину. Вона закінчила театральне училище. 

Від третьої дружини Ельги Сепп Соловйов має аж п’ятьох дітей. Найменшому Івану дев’ять років, Володимиру-молодшому – одинадцять. Двом дівчатам з екзотичними іменами Еммі-Естер та Софії-Бетіні 15 та 18 років відповідно. Старшому сину від цього шлюбу Данилу 20 років.

Володимир Соловйов - Фото 3

Знайомство з Ельгою та освідчення жінці було дуже романтичним. Пара познайомилася під час зйомок Ельги у кліпі. Їй якраз накладали грим, коли в кімнату увійшов вусатий чоловік, достатньо габаритний. Так згадує знайомство сама Ельга. 

Вони обмінялися телефонами, а на третьому побаченні Володимир зробив Ельзі пропозицію. Цікаво, що перед цим він поцікавився, коли вже можна. Жінка сказала, що на третьому побаченні. Саме так Соловйов і вчинив.

Володимир Соловйов - Фото 4

Володимир Соловйов спортивний чоловік. Йому подобається футбол, бойові мистецтва, їзда на автомобілях. У Володимира чорний пояс з карате, а також права на всі категорії транспорту. 

Ведучий сповідує іудаїзм.

Освіта

Соловйов навчався в елітній школі з поглибленим вивченням англійської мови. Там вчилися родичі членів ЦК КПРС. Пізніше хлопець вступив до Московського інституту сталі і сплавів. У 1986 році отримав червоний диплом фізико-хімічного факультету. В юному віці займався футболом та східними єдиноборствами. 

Разом із Соловйовим в інституті вчилися Михайло Фрідман та Владислав Сурков – були на рік молодшими. З ними Соловйов знайомий з далекого 1981 року.

Володимир Соловйов закінчив також аспірантуру Інституту світової економіки і міжнародних відносин АН СРСР. Має ступінь кандидата економічних наук – захистив дисертацію в 1990 році.

Володимир Соловйов - Фото 5

Кар’єра

Володимир Соловйов свою кар’єру розпочав у царині науки. Близько року він пропрацював науковим співробітником Інституту світової економіки і міжнародних відносин (1989-1990 роки). Також він учителював – викладав математику, астрономію і фізику в школі, де свого часу вчився й сам.

Переїзд у США

У 1990 році Володимира запросили викладати в Алабамський університет (Хантсвілл) економіку. Крім викладацької діяльності, Соловйов зайнявся в США бізнесом – заробляв на консультуванні будівельних компаній. Дуже скоро Володимир зміг стати віцепрезидентом у Wild Boys Land and Cattle Company. 

Повернення на Батьківщину

Здобувши досвід у США, Соловйов у 1991 році повернувся в Росію, де продовжив підприємницьку діяльність. Його захопила сфера розвитку високих технологій. Як говорив сам Соловйов в одному зі своїх коментарів, у нього були заводи в Росії та на Філіппінах. Займалися випуском дискотечного обладнання, яке продавали по всьому світу.

Крім цього, Соловйов мав власне агентство з працевлаштування у Москві. Бізнес Соловйов продав у 1998 році і вклався в “Газпром”.

Радіо та телебачення

Коли Соловйов згорнув свій бізнес, у 1998 році його запросили як експерта на радіо. Засновникам радіостанції “Срібний дощ” потрібна була людина зі знанням англійської мови, яка могла б висловлювати в ефірі свою експертну думку.

Володимир Соловйов - Фото 6

На радіостанції Володимир Соловйов пропрацював близько дванадцяти років (до 2010-го). Він був ведучим ранкового шоу “Солов’їні трелі”. Разом із ним шоу вела Катерина Шевцова (протягом десяти років), потім її замінила Анна Шафран.

На телебаченні світитися Соловйов почав з 1999 року. Відтоді він регулярний гість різних програм та ведучий. Працював на телеканалах ТНТ, ОРТ, НТВ, ТВ-6, Росія-1 тощо. 

Найчастіше програми, які вів або в яких брав участь Соловйов, були присвячені соціально-політичній ситуації в країні. Серед популярних програм за участю Володимира Соловйова – “Процес”, “Пристрасті по Соловйову”, “Сніданок із Соловйовим”, “Солов’їна ніч”. До речі, остання програма була досить особливою порівняно з іншими: вона стосувалася російського шансону та “блотних” пісень. У програмі брали участь відомі шансоньє: Михайло Круг, Михайло Шуфутинський, Олександр Новіков.

Володимир Соловйов - Фото 7

Далі Соловйов кочував російськими каналами, переходив із програми в програму. У 2012 році заслужив  відзнаку Володимира Путіна. Президент РФ видав указ, яким включив Володимира Соловйова в Раду громадського телебачення.

У 2015 році після початку подій у Сирії президент РФ дав інтерв’ю тільки одній людині. Це був Володимир Соловйов. Пізніше це інтерв’ю використали в документальному фільмі про Путіна – “Президент”.

Володимир Соловйов - Фото 8

Соловйов – “рупор Кремля”

Після таких відзнак Путіна Соловйов у 2018 році почав вести програму “Москва. Кремль. Путін”. Це була програма-дайджест, в якій Володимир розповідав про всі новини Кремля та рішення Путіна за останній тиждень. Цікаво, що навіть у Росії багато хто вирішив, що таким чином влада намагається підняти рейтинг президента після проведення пенсійної реформи. “Москва. Кремль. Путін” стала однією із найпопулярніших програм в Росії, поступаючись хіба що “Нехай говорять” чи програмі “Час” (Перший канал).

Володимир Соловйов - Фото 9

У 2020 році свою справу Соловйов продовжив на Ютуб-каналі. «Соловйов Live».

На сьогодні Володимир Соловйов також є ведучим програми “Вечір з Володимиром Соловйовим” на каналі Росія-1. У прямий ефір до ведучого приходять різні гості, програма проходить у формі ток-шоу.

Рекорд Соловйова

Володимир Соловйов потрапив у Книгу рекордів Гіннеса. У 2019 році він найдовше перебував в ефірі як ведучий за тиждень – майже 26 годин. 

Компромат

У Росії Володимир Соловйов один із найпопулярніших телеведучих. Він лояльний до влади, за що його кличуть “рупором Кремля”. В Україні ж ставлення до Соловйова дещо інше – він входить у санкційний список осіб через свою позицію щодо Криму та Донбасу. 

Однак не тільки в Україні Соловйов підсанкційна особа. 

Латвія заборонила в’їзд Соловйову

У 2021 році у Латвії оголосили, що перебування Володимира Соловйова на території країни небажане. Його внесли в список таких осіб. Пов’язано це із “глоріфікацією нацизму”, як пояснив міністр закордонних справ Латвії. 

Соловйов прокоментував заборону в’їзду, підкресливши, що це ніяк не вплине на його життя. У Прибалтиці він давно не був і не збирався туди їхати. Також Соловйов заперечив всі звинувачення в тому, що в одному з ефірів він реабілітував нацизм. 

“У програмі не йшлося про реабілітацію нацизму. Я говорив, що, незважаючи ні на які особисті якості, виправдання вчинкам нацистів бути не може”, - наголосив ведучий. 

Заборону в’їзду в Латвію, попри те, що це “не вплине на його життя”, Соловйов назвав особистою образою.

Володимир Соловйов - Фото 10

Численні позови на ведучого

Висловлювання Володимира Соловйова в ефірах телеканалів чи на радіо неодноразово зачіпали або компрометували різних осіб, які потім позивалися до суду через слова ведучого.

У 2006 році суд стягнув з Соловйова 70 тисяч рублів за образу Віктора Тархова. Згодом у 2008 році з ведучим судився Валерій Боєв із адміністрації президента. 

Через кілька років були позови від Вищої школи економіки, яку Соловйов згадав у ході дискусії на телебаченні. Він відзначив, що у виші на одному з факультетів діють “організовані терористичні угруповання”. Таку заяву у виші зарахували до образливих. Тоді ж із Соловйовим судився бізнесмен Полонський – знову-таки через образи. 

Конфлікт з Іваном Ургантом

В одному із ефірів “Вечірнього Урганта” ведучий шоу Іван Ургант пожартував про маску із солов’їного посліду, яку принесла в студії гостя Ірена Понарошку. Ургант пожартував, що “солов’їний послід” став би хорошою назвою для програми на телеканалі “Росія”. Очевидно, він натякав на Володимира Соловйова з його “Солов’їними трелями” та іншими програмами.

Соловйов такий пасаж розцінив як образу і “оголошення війни” Ургантом. Також він прокоментував слова колеги, підкресливши, що це хороший спосіб не потрапити в базу “Миротворця” – просто образливо пожартувати про Соловйова.  Ургант відповів на це, що не готовий суперечити Соловйову, оскільки той його кумир, а в перервах між програмами пропагандиста, Ургант конспектує його слова.

Володимир Соловйов - Фото 11

Скандал з Уткіним

У 2020 році Соловйов пригрозив спортивному журналісту Уткіну фізичною розправою. Усе через те, що журналіст розкритикував дії влади під час пандемії коронавірусу.

Статки та джерела доходів

Соловйов має чималі статки. Його декларація у мережі не зареєстрована, оскільки він не політик. Однак говорити про гроші Володимир не соромиться. 

По-перше, він відзначає, що він багата людина. По-друге, про це говорять його володіння, серед яких нерухомість у Москві та Підмосков’ї  на один мільярд рублів та вілла в Італії на озері Комо.

У Москві та Підмосков’ї Соловйов має мінімум три квартири та великий 4-поверховий особняк, який займає більше тисячі квадратних метрів. Крім цього, поруч з особняком є величезний гараж. 

Сам Соловйов говорить, що названа вартість його нерухомості завищена. Хоча він не відкидає того, що дійсно володіє віллою та квартирами. Згодом з’ясувалося, що вілла в Італії у Соловйова не одна. Крім цього, він після покупки італійської нерухомості став резидентом Італії. 

Про одну з віл відомо, що вона має близько тисячі квадратів, басейн та вихід до озера Комо. Її Володимир придбав у 2015 році за 1 мільйон євро.

Володимир Соловйов - Фото 12

Володимир Соловйов любить авто. Він їздить на транспорті всіх категорій. Має дорогу автівку “Майбах”.

На телебаченні Володимир заробляє чимало. Так, телеканал Росія-1 щомісяця платить ведучому близько 60 мільйонів рублів. Сума чималенька, однак це означає, що Росії-1 ведучий приносить ще більші гроші. 

Телебачення – не єдина стаття доходів Соловйова. Він також веде програму на радіо, однак це швидше для душі, бо зарплата там маленька. Також пропагандист читає приватні лекції, на які потрапити не так просто, та й не дешево – ВІП-квиток на таку лекцію коштує 100 тисяч рублів. 

Ймовірно, найбільше коштів Соловйов отримує від дивідендів з акцій. Цю суму чесний ведучий чомусь приховує (на відміну від гонорарів на телебаченні), тому можна припустити, що сума виходить чималенька.

Посилання

Ютуб-канал Володимира Соловйова

Інстаграм Соловйова

Твіттер пропагандиста

Згадки про персону