Володимир Жириновський
Володимир Жириновський
2668

Володимир Жириновський

Жириновський Володимир Вольфович: одіозний російський політик, який 6 разів намагався стати президентом

Володимир Жириновський - Фото 1

Жириновський Володимир Вольфович – скандальний російський політик, лідер ЛДПР, депутат усіх скликань Державної Думи Російської Федерації, багатодітний батько та телезірка. Під його прізвищем у Росії випускають горілку й пиво, а також складають про нього пісні.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки 
  7. Посилання

Біографія

Володимир Жириновський народився 25 квітня 1946 року в Алмати, Казахстан. До 1964 року Жириновський мав інше прізвище – Ейдельштейн.

Сім’я

Ейдельштейн – прізвище батька, однак його Володимир не знав. Прізвище Жириновський – це прізвище першого чоловіка матері. Його політик взяв після того, як досяг повноліття. 

Володимир Жириновський має цікаві корені. Його дід – Ісаак Ейдельштейн – жив в окрузі Костополя, а зараз це Рівненська область в Україні.

Про життя батька Жириновського, Вольфа, мало що відомо. Він був юристом, загинув під колесами автівки в 1983 році. Мати – Олександра – окрім Володимира, має ще п’ятьох дітей. Тобто Володимир має братів та сестер: Андрія, Юрія, Віру, Надію та Любов.

Особисте життя

Володимир Жириновський одружений з 1971 року з Галиною Лебедєвою. Проте тут є цікавий факт – згодом (у 1978 році) пара розлучилася. Однак вони досі вважають, що перебувають у шлюбі, тільки в церковному. Подружжя повінчалося на своє срібне весілля (25 років подружнього життя) у 1993 році.

Володимир Жириновський - Фото 2

Галина Лебедєва – вірусолог, науковець, кандидат наук – єдина дружина Володимира Жириновського, однак не єдина його жінка. Лідер ЛДПР має трьох дітей, двоє з яких позашлюбні й від різних жінок.

Володимир Жириновський - Фото 3

У шлюбі з Галиною Лебедєвою у Володимира народився син Ігор. Він пішов стопами батька у політику. Навіть був до 2011 року заступником керівника Державної Думи Росії. 

Позашлюбного сина Жириновський має від Жанни Газдарової. Його звуть Олег. Він також рвався в політику – балотувався на виборах у Північній Осетії.

Має Жириновський і доньку Анастасію – теж позашлюбну (носить прізвище Петрова).

Освіта

Школу Володимир Жириновський закінчив у Алмати, а далі пішов навчатися в Інститут східних мов при МГУ імені М. В. Ломоносова. Там Жириновський вивчав  турецьку мову та літературу (1964-1970 роки). Навіть проходив практику в Туреччині – був стажером-перекладачем. Однак пройти її до кінця Жириновський не зміг – його вислали з країни через підозру в комуністичній пропаганді. Через це Володимир Вольфович не зміг закінчити аспірантуру та вступити в ряди КПРС. 

Має також юридичну освіту. Жириновський закінчив із відзнакою юридичний факультет МГУ імені Ломоносова. 

Доктор філософських наук з 1998 року.

Володимир Жириновський - Фото 4

Кар’єра

Після закінчення навчання у виші Володимир Жириновський служив у Тбілісі – в Закавказькому військовому окрузі (1972-1975 роки).

Як вважає сам Жириновський, він почав займатися політикою ще в 1967 році. Тоді він написав листа Брежнєву в ЦК КПРС, в якому висловив думку про необхідність реформ різного роду в Радянському Союзі. До речі, йому відповіли. викликавши на бесіду й пояснивши, що його ідеї нереальні у фінансовому та політичному плані. Насправді ж, його дебютом краще вважати 1988 рік, коли Володимир виступив із промовою на з’їзді партії “Демократичний Союз”, членом якої став. проте скоро покинув політсилу.

Три роки Жириновський пропрацював в Радянському комітеті захисту світу (сектор Західної Європи). Шість років працював в Іноземній юридичній колегії – адвокатській фірмі в Росії. Ще сім років Жириновський очолював юридичний відділ у виданні “Мир”. 

Створення власної політсили

У 1989 році разом із Володимиром Богачовим Жириновський заснував Ліберально-демократичну партію Радянського Союзу. Правда, зареєстрували її аж в 1991 році, а в 1992 році партія дістала назву Ліберально-демократична партія Росії. Цю партію Жириновський очолює й досі.

Володимир Жириновський - Фото 5

Численні балотування на президентський пост

Лідер ЛДПР Володимир Жириновський шість разів балотувався в президенти Російської Федерації. 

Під час першого балотування в 1991 році Володимир Жириновський посів у гонці третє місце. Наступні вибори для Жириновського теж закінчилися, як відомо, поразкою. Він здобув у президентській гонці п’яте місце, не вийшовши навіть у другий тур. 

У 2000 році для Жириновського нічого не змінилося на виборах – він знову зайняв своє п’яте місце, але не здався і пішов на вибори у 2008 році, на яких закріпився на третій позиції. 

2012 рік – передостаннє місце в гонці – знову омріяний президентський пост Жириновському не дістався. І, нарешті, 2018 рік – шосте балотування. Із вісьмох кандидатів на пост президента Російської Федерації Жириновський став третім. 

Наступні вибори пройдуть у Росії у 2024 році. Лідер ЛДПР Володимир Жириновський вже на всю країну з телеекрану заявив, що піде й на ці вибори.

Володимир Жириновський - Фото 6

Депутатство Жириновського

Президентом Жириновському поки так і не вдалося стати, однак він депутатствує у всіх скликаннях Державної Думи в Росії – з 1993 року. 

І досі, в 2021 році, в свої 74, Володимир Вольфович активний учасник політичного життя в Росії. Більше того, він свої політичні амбіції поширює не тільки на територію РФ. Погляд його звернений і на Україну, правда, в українців це викликає неоднозначні емоції – від відвертого несприйняття політика до сміху.

У 2012 році Жириновський до всього іншого став членом Державної Ради Російської Федерації. А в 2014 році він ініціював внесення змін у Конституцію РФ.

Жириновський на телебаченні

Володимир Вольфович Жириновський на телебаченні з 1999 року. Тоді за його участі почала виходити програма “Це – Жириновський”. 

Із 2002 року Жириновський вів програму “Університет мільйонів”. Це була розмовна програма. 

Загалом Володимир Вольфович – досить різностороння особистість: він і в різних шоу участь брав, і в новорічних музичних програмах виступав і пісні з репером Серьогою записував.  Так, у 2006 році Жириновський взяв участь у шоу “Дві зірки” разом із Серьогою. З ним він записував пісні в рамках шоу.

Також Жириновського можна було побачити в реаліті “Імперія”. У цьому шоу беруть участь відомі особистості. Так само завдяки популярності в РФ Жириновського запросили і в шоу “Останній герой”. 

А для гумористичних програм Жириновський узагалі скарб: він персонаж у шоу “Городок”, “Мульт особистості” та “Ляльки”.

Володимир Жириновський - Фото 7

Горілка та цигарки “Жириновський”

З 1994 року зареєстрована товарна марка “Жириновський”. Спочатку її використовували для маркування води, а пізніше й для горілки, цигарок, одеколонів, чаю, жіночої туалетної води, цигарок, сигар тощо.

Не так давно (в 2019 році) у Брянську зареєстрували торгову марку з такою ж назвою – “Жириновський”. Під нею випускають пиво й квас.

Володимир Жириновський - Фото 8

Пісні про Володимира Вольфовича

Жириновський у Росії – людина-епоха. Його запрошують на телеканали, його прізвище використовують як торгову марку, більше того – про нього ще й пісні складають. 

Колишній гурт “Сектор газу” випустив гімн Жириновському. 

Та це не єдина пісня, де звучить ім'я одіозного політика. Андрій Макаревич створив пісню “Поздравительная”, яка починається з рядка “Владимир Вольфович, примите поздравления”. “Мы так вам верили, товарищ Жириновский”, – співає Макаревич.

Серед інших пісень Жириновського: «Эх, Владимир Вольфович» («Попугай»), «Письмо Жириновскому» («Воровайки»), «Жирик» (Олександр Харчиков), пісня «Кумир» (1993 року) та інші.

Володимир Жириновський - Фото 9

Компромат

Арешт у ранні роки

Жириновський був заарештований за комуністичну пропаганду, коли навчався на четвертому курсі в інституті. Тоді він їздив на практику в Туреччину, але через те, що він роздавав “підривні” значки з Леніним своїм знайомим, його вислали з Туреччини, а згодом арештували.

Як говорить сам Жириновський, значки зовсім не були такими, як їх назвали – звичайні собі сувенірчики з видами Москви і з Пушкіним. Дехто припускає, що Жириновського взагалі завербували в КДБ перед турецькою практикою. А в Туреччині його розсекретили і виставили з країни. 

Скандальні заяви Жириновського

Звичайно, всі скандальні заяви політика перерахувати буде вельми складно, бо Жириновський у цьому плані дуже плідна особистість. Неодноразово з його вуст звучали антисемітські висловлювання, однак в 2010 році в розмові з Познером він відмовився від своїх слів  про це.

Через свої заяви Жириновський ставав небажаною особою в багатьох місцях. Так, у 2005 році Жириновський став персоною нон-грата в Казахстані, бо образливо говорив про казахів, а 2011 році його не захотіли бачити й в Республіці Комі. Про жителів республіки Жириновський висловився в тому плані, що їх у республіці мало, а основна маса – росіяни. Тому, на думку політика, можливо, й не треба давати їм автономію.

Згодом,  у 2013 році у в Киргизії прийняли рішення щодо Жириновського. Насолив політики і їм. Киргизи вважають, що Жириновський своїми словами неодноразово зачіпав почуття киргизького народу. В одному зі своїх висловлювань, зокрема, Жириновський заявив, що Киргизія могла б віддати Росії своє озеро Іссик-Куль як сплату боргу.

У тому ж році Жириновський заявив, що Кавказ треба обнести колючим дротом. Усе через те, що там почала рости кількість населення. Жириновський спершу запропонував ввести штрафи за народження більш ніж двох дітей у родині, а якщо це не допоможе, то тоді застосувати більш радикальні заходи в вигляді колючого дроту.

Володимир Жириновський - Фото 10

Мало не влаштував бійку

У 1995 році Жириновський в ефірі програми “Один на один” влаштував дискусію з Борисом Нємцовим, у ході якої облив того апельсиновим соком та мало не влаштував бійку. 

За словами Жириновського, винен в усьому був Нємцов. 

Інші “бійки”

На цьому бойовий шлях Жириновського не закінчився. В 1995 році він встряв у бійку в Державній Думі. Тоді він відтягнув за волосся депутатку Євгенію Тишковську та вдарив по обличчю депутатку Ніну Волкову.

А за те, що Жириновський намагався заштовхати в свою автівку журналістку Юлію Ольшанську, проти нього хотіли розпочати кримінальне провадження. 

У 2018 році на одному з мітингів проти пенсійної реформи Жириновський вдарив в обличчя одного з учасників акції протесту. Крім цього, він ще й додав такі слова: “Ти зараз кров’ю будеш стікати”. До речі, побитий Жириновським, як виявилося був громадянином України.

Проти Жириновського не раз розпочинали судові справи. Жириновський як сам подавав у суд на інших, так і навпаки – подавали на нього.

Володимир Жириновський - Фото 11

Жириновський і Україна

Володимир Жириновський неодноразово відзначався скандальними заявами про Україну, її завоювання та поділ. На думку політика, такої незалежної держави як Україна взагалі не існує. 

Також він заявляв, що на Україну треба напасти без попередження, знищити кожного офіцера, а потім поділити між європейськими державами. Звичайно ж, за його словами, росія мала б отримати 80% території України. Решту варто віддати Німеччині.

Володимир Жириновський - Фото 12

Статки

Свіжих даних про статки Володимира Жириновського в мережі немає, однак за даними Форбс 2012 року, загальний статок Жириновського становить більш ніж 74 мільйони доларів.

ЗМІ повідомляли, що в 2011 році Жириновський обігнав за доходами Путіна та Зюганова.

Посилання

Фейсбук-сторінка Володимира Жириновського

Інстаграм Жириновського 

Твіттер Жириновського

Ютуб-канал ЛДПР

Згадки про персону