Володимир Зінченко
  • Дата народження
    1 червня 1958
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Володимир Зінченко
2744

Володимир Зінченко

Зінченко Володимир Анатолійович: депутата міськради звинуватили в адмінкорупції

Володимир Зінченко - Фото 1

Зінченко Володимир Анатолійович – майже незмінний керівник харківського заводу «Оргтехніка» та депутат міської ради, який, утім, хотів потрапити й у парламент.

Біографія

Володимир Зінченко народився 1 червня 1958 року в м. Гадяч Полтавської області. Наразі мешкає в Харкові.

Сім'я

Володимир Анатолійович одружений. Його обраницю звуть Олена Костянтинівна. 

Подружжя має двох синів.

Освіта

Вищу освіту Володимир Зінченко здобув у 1980 році на економічному факультеті Харківського державного університету ім. О. М. Горького (нині Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна).

Володимир Зінченко - Фото 2

Кар'єра

Трудові діяльність Володимир Зінченко розпочав відразу після закінчення університету у 1980 році.

Першим місцем роботи для нього стало Харківське головне управління Держпостачу УРСР. У цій інституції Володимир обіймав різні посади: фінансист-економіст, заступник головного бухгалтера, головний бухгалтер, начальник контрольно-ревізійного відділу Харківголовпостачу.

Через сім років Володимир Зінченко перейшов працювати в науково-виробниче об'єднання «Турбоатом» у Харкові, де влаштувався на посаду заступника, а згодом і начальника, планово-економічного управління.

Ще через кілька років Володимир почав працювати в Публічному акціонерному товаристві «Харківський завод «Оргтехніка». Тут йому дісталася посада заступника директора, потім виконавчого директора і, нарешті, голови правління з 1996 року.

Наступні кроки Володимира Зінченка пов'язані з науковою діяльністю. Так, він у 2003-2006 роках вчився і працював у докторантурі Харківського національного економічного університету.

Згодом Володимир був старшим науковим співробітником у Харківському науково-дослідному центрі індустріальних проблем розвитку. Працював тут близько чотирьох років. Здобув ступінь доктора економічних наук.

Протягом всієї своєї наукової діяльності Зінченко не закидав і основну роботу й за сумісництвом у 2003-2010 роках був головою правління – президентом ПАТ «Харківський завод «Оргтехніка».

Далі Володимир Зінченко на деякий час припинив свою роботу на заводі «Оргтехніка» і почав працювати в Харківській обласній державній адміністрації на посаді начальника управління внутрішньої політики та зв`язків з громадськістю. Проте через три роки Володимир повернувся на завод і до сьогодні є там головою правління – президентом.

Володимир Зінченко - Фото 3

Володимир Зінченко встигав займатися й громадсько-політичною роботою. Він неодноразово балотувався в Харківську міську раду і навіть у Верховну Раду України.

Уперше стати депутатом міськради Володимирові Зінченку вдалося в 2002 році. У склад четвертого скликання міськради він пройшов від «Народно-демократичної партії».

У 2006 та 2007 роках Зінченко балотувався до Верховної ради (5 й 6-е скликання парламенту) від партій «Блок народно-демократичних партій» та від Виборчого блоку Людмили Супрун «Український регіональний актив» (УРА). Обидві спроби були безуспішними.

Після невдачі на парламентських виборах Володимир Зінченко знизив планку й знову балотувався в Харківську міську раду. Він став депутатом 6-го скликання від «Партії Регіонів».

У 2015 році Володимир Зінченко обраний депутатом Харківської міської ради 7-го скликання. Він пройшов по мажоритарці від політичної партії «Відродження».

Володимир Зінченко - Фото 4

В останньому скликанні міськради Володимир Зінченко займається питаннями планування, бюджету і фінансів.

Увіходить до депутатської фракції Харківської міської ради 7 скликання «Опозиційний блок «Довіряй Ділам».

Компромат та скандали

У 2017 році на депутата Харківської міської ради та голову правління ПАТ «Харківський завод «Оргтехніка» в одній особі Володимира Зінченка було складено адміністративний матеріал за ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (ухвалення рішення в умовах реального конфлікту інтересів). Цим займалися працівники Управління захисту економіки.

За їхньою заявою, під час сесії 23 грудня 2015 року Володимир Зінченко проголосував за надання згоди своєму підприємству на відновлення меж земельної ділянки площею 2,51 га, що належить територіальній громаді Харкова, для експлуатації та обслуговування основних, підсобних та допоміжних споруд по вулиці Молокіна, 1 в Основ'янському районі Харкова.

Володимир свою провину заперечив, заявивши, що в його діях немає складу правопорушення.

За його поясненням, земельна ділянка, про яку йшлося, використовується заводом «Оргтехніка» з 1969 року. А в 1996 році Безлюдівська селищна рада прийняла рішення надати право на постійне користування ділянкою заводові.

Володимир Зінченко - Фото 5

У зв'язку з розширенням території міста Харкова у 2012 році вказана ділянка увійшла в межі міста, тому виникла необхідність її оформлення рішенням Харківської міської ради. Депутат Зінченко «вважає, що таке рішення сесії є суто технічним».

Суд вину Володимира Зінченка не визнав, а навіть навпаки постановив,  що його голосування було направлене на захист інтересів територіальної громади Харкова. Дії Зінченка, як визнав суд, ведуть до поповнення бюджету міста, а особистий майновий інтерес депутата у справі відсутній.

Суд остатосно встановив, що депутат діяв у межах своїх повноважень, рішення приймав не самостійно та діяв "виключно в інтересах територіальної громади".

Декларація

Згідно з декларацією, яку Зінченко Володимир Анатолійович подав у лютому 2019 року, він володіє лише акціями в ПАТ «Харківський завод «Оргтехніка», де він є також кінцевим бенефіціарним власником.

Усе майно записане на дружину – Зінченко Олену Костянтинівну.

Так, Олена Зінченко має у власності дві квартири у Харкові площею 156.2 м2 та 68.4 м2. 

Олена володіє майже однаковою з чоловіком кількістю акцій заводу «Оргтехніка».

У звітному році Володимир Зінченко за основним місцем роботи отримав 534 тисячі 267 гривень. Дивіденди принесли йому 270 тисяч 835 гривень. 50 тисяч гривень матеріальної допомоги Володимиру надав завод «Оргтехніка». За сумісництвом у Харківському економічному університеті Володимир Зінченко отримав 1 тисячу 693 гривні. Пенсія Володимира склала 62 тисячі 600 гривень. Задекларував Зінченко також подарунок у негрошовій формі на суму 621 гривні.

Дружина Олена за основним місцем роботи отримала 209 тисяч 560 гривень. Пенсія принесла їй 51 тисячі 682 гривні, дивіденди склали 198 тисяч 575 гривень. Олена також взяла кредит на суму 87 тисяч 135 гривень. Гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами принесли Олені 532 тисячі 142 гривні. Дохід від відчуження нерухомого майна – 2 мільйони 296 тисяч 204 гривні.

Заощадження родина зберігає в готівці. Володимир задекларував 600 тисяч гривень готівки, а Олена 500 тисяч гривень. Крім цього, третім особам Олена Зінченко позичила цілих 2.5 мільйона гривень.

Серед фінансових зобов'язань родини, крім кредиту, який взяла Олена, ще значиться позика Володимира в розмірі 460 тисяч гривень.

Посилання

Володимир Зінченко є зареєстрованим користувачем мережі Фейсбук. На своїй особистій сторінці він ділиться з друзями та підписниками новинами й фото.

Згадки про персону