Національний публічний діяч. Тимчасово виконуючий обов'язки директора ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго".
Дата народження: 7.10.1978 р.
Рідне місто: не вказане
Всеволод Ковальчук вивчав економіку і менеджмент в університеті ім. Т. Г. Шевченка. Пізніше він вступив до КПІ на факультет електротехнології та електротехніки.
Деякий час Ковальчук працював у приватних компаніях.
У 2001-му році він почав кар'єру в держпідприємстві «Нафтогаз України». Пізніше Всеволод перейшов до «Енергоатому». Далі він продовжив свій професійний шлях в «Укренерго». У 2015-му році Всеволод Ковальчук обійняв посаду в. о. директора цієї компанії.
Особисте життя
Всеволод Ковальчук одружений з жінкою на ім'я Ірина. У пари троє синів: Данило, Ілля та Вадим.
Скандали
Всеволоду Ковальчуку неодноразово дорікали за зайве та протизаконне загравання з Росією.
Так, у 2015-му році уряд України прийняв рішення про припинення фінансування електромереж, розташованих на окупованих територіях. Їхнє бюджетування має відбуватися коштом внесків інших енергетичних компаній із зони АТО.
Але Всеволод Ковальчук обійшов стороною це рішення. Фінансування електромереж на окупованому Донбасі він продовжив за рахунок недофінансування підконтрольних територій, де вартість електрики стає дедалі більшою. Електромережі Л/ДНР щорічно отримують близько 150 млн грн. Таким чином Всеволод Ковальчук підтримує терористів, які тримають під своїм контролем місцеву інфраструктуру.
Широкий резонанс накоїла пропозиція Всеволода Ковальчука. У ході обговорення інтеграції українських електромереж у європейську систему Всеволод запропонував зробити Україну транзитною зоною електроенергії з Росії в Європу. Депутатам і першим особам українського уряду довелося старанно пояснювати це перед європейськими партнерами та всім чесним народом.
Не менш цікава витівка Ковальчука вразила суспільство ще у 2015-му році. Взимку було оголошено тендер на закупівлю трансформаторів. Учасники та експерти зійшлися на думці, що вимоги були прописані під конкретну компанію. З тендера відразу випав болгарський завод «Hyundai». Співпрацю саме з цим підприємством незалежні експерти оцінювали як найбільш вигідну. Перемогу в тендері передрікали компанії «Запорожтрансформатор», підконтрольній російському олігархові Костянтину Григоришину. До речі, це підприємство вже неодноразово помічали в змові.
Варто відзначити, що не тільки Костянтин Григоришин став чемпіоном тендерів «Укренерго». Вельми часто в них перемагають підприємства Всеволода Ковальчука та його родичів.
Статок
Згідно з декларацією за 2017-й рік, річна зарплата Всеволода Ковальчука становить 3941335 грн. Ще 490114 грн він отримав в якості благодійної допомоги. Профспілки виділили Всеволоду усього лише 1070 грн. На вкладах Ковальчук заробив 108154 грн відсотків. Від здачі майна в оренду він отримав 78000 грн.
На банківських рахунках фактичного глави «Укренерго» зберігається 2386487 грн. У готівці він зберігає 44000 грн, 154 091 USD та 110620 EUR.
Родині Ковальчуків належить 1 земельна ділянка, 2 квартири та 2 житлові будинки. Вони роз'їжджають на трьох автомобілях: «BMW X3», «Volkswagen Lt 35» і «TOYOTA LC200».