Зорян Шкиряк
  • Дата народження
    14 листопада 1970
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Шкиряк Зорян Несторович: шанувальник йоги, ексголовний рятувальник України та скандальний радник Авакова

Зорян Шкиряк - Фото 1

Шкиряк Зорян Несторович був звільнений з посади головного рятувальника України, коли цілий тиждень не міг привезти українців, які постраждали від землетрусу у Непалі.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Зорян Несторович Шкиряк народився 14 листопада 1970 року у місті Ужгород, Закарпатська область. У дитинстві встиг пожити у Києві та місті Любомль на Волині.

Освіта

Зорян Шкиряк має відразу кілька дипломів. Він юрист, менеджер страхового бізнесу, економіст, держуправлінець та політолог. Навчався не тільки в Україні, але й за кордоном, а точніше в Австрії.

Наприкінці 1980-х років він служив у радянській армії.

Сім'я

Батьки Шкиряка - лікарі. Батько Нестор був фтизіатром, а мати Зореслава (дівоче прізвище Нижник) завідувала відділенням медичних психосоціальних проблем здоров'я сім'ї Інституту педіатрії, акушерства і гінекології. Крім того, вона займалася правозахисною діяльністю та навіть має від президента Кучми нагороду за внесок у розвиток держави.

Зорян Шкиряк - Фото 2

Зорян Шкиряк знаходиться у цивільному шлюбі з Катериною Храмовою. Вона - викладач йоги.

Шкиряк - батько двох дочок: Зореслави-Марії та Христини-Софії. Вони народилися від дружини Зоряна, з якою він прожив майже 20 років.

Кар'єра

Першим місцем роботи майбутнього політика стала Центральна районна лікарня у Любомлі. Сюди Зорян влаштувався санітаром у віці вісімнадцяти років. Після демобілізації з армії Шкиряк кілька років був менеджером у приватних фірмах. Після 1994 року він обіймав тільки керівні посади на комерційних підприємствах. У 2009 році очолив аналітичний центр «Новий Київ». В середині "нульових" мав власний бізнес - мережу аптек.

Зорян Шкиряк - Фото 3

У 2002 році почалась суспільно-політична кар'єра Зоряна Шкиряка. Тоді він був обраний у Шевченківську районну раду столиці. Був головою фракції "Нашої України". Через чотири роки з цією політичною силою Зорян став депутатом Київради. У 2009 році він покинув "Нашу Україну" і через рік став главою Соціально-християнської партії.

Зорян Шкиряк став відомим завдяки своїй активній участі у Євромайдані у кінці 2013 - початку 2014 років. У 2014 році він зібрався балотуватися у президенти України, але потім зняв свою кандидатуру. Однак зробив це перед самими виборами, тому його прізвище все-таки залишилася у бюлетенях. За нього навіть проголосувало 0,02 відсотка виборців.

Зорян Шкиряк - Фото 4

У тому ж році Шкиряк став радником глави МВС Арсена Авакова, а також збирався балотуватися по 217-му мажоритарному округу до Верховної Ради. Однак знову зняв свою кандидатуру. На цей раз на користь комполка "Азова" Андрія Білецького та став його довіреною особою на виборах.

Зорян Шкиряк - Фото 5

Протягом двох місяців у 2015 році (з березня по травень) Зорян був виконуючим обов'язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Компромат

Ім'я якогось Зоряна Несторовича Шкиряка, 1970-го року народження, якось промайнуло у кримінальних хроніках. У 1986 році він двічі поставав перед судом. Тоді він проходив по хуліганству і грабежу.

Пізніше у базі МВС громадянин Зорян Шкиряк значився кримінальним авторитетом. Згідно з документом, він був одним з керівників ОЗУ «Лівобережна». Цьому угрупованню приписували кришування кількох ринків Києва. У їх числі був скандально відомий Троєщинський базар.

У 2007 році Зоряна Шкиряка побили троє чоловіків. За його словами, на нього напали через політичні погляди. Однак, за даними очевидців, причина була побутова, а винуватцем бійки став сам Шкиряк, який "перебуваючи в нетверезому стані напав на інваліда".

Зорян Шкиряк - Фото 6

У 2013 році журналісти програми "Гроші" провели своє розслідування про те, чи можна купити та «просунути» законопроєкт до Верховної Ради.

З цим питанням вони звернулися до Зоряна Шкиряка, який тоді був довіреною особою народного депутата з ВО "Батьківщини" Дмитра Андрієвського. За легендою, потрібно було пролобіювати законопроєкт про ЖКГ від громадського діяча Тетяни Монтян. Шкиряк погодився "протягнути" законопроєкт.

"В результаті торгів з'ясувалося, що "просунути" законопроєкт у Раду коштує 40000 гривень. Він заздалегідь непрохідний, але послужить чудовим піаром для замовника".

У 2016 році Зорян Шкиряк потрапив у черговий скандал. На цей раз відеокамера зафіксувала, як радник Авакова та недавній головний рятувальник під час навчань пожежників "кинув непогашений недопалок за спину і потрапив прямо у суху траву. На щастя, це помітив чоловік у формі, який стояв неподалік. Той перекинув недопалок через паркан"

Зорян Шкиряк - Фото 7

У тому ж році журналіст та представник громадської організації "Без парканів" поцікавився у Зоряна Шкиряка про кошти, на які він живе. Уже кілька років політик подавав порожні декларації. "У відповідь радник міністра обізвав журналіста "сепаром" та "твариною", а його супутниця намагалася вирвати камеру з рук активіста".

Зорян Шкиряк - Фото 8

Але найбільше на Шкиряка обрушилася критика тоді, коли Зорян виконував обов'язки керівника держслужби з надзвичайних ситуацій. Спочатку йому дісталося за те, що він покинув Україну у той час, коли у Чорнобилі, всього у 20-ти кілометрах від атомної електростанції, бушувала пожежа.

А відправився головний рятувальник України до Непалу, де стався страшний землетрус. Для евакуації українських громадян із зони стихійного лиха Зорян Шкиряк відправився особисто на літаку, який був виділений державою.

З собою він прихопив величезну кількість представників преси та свою цивільну дружину. Поява на борту літака Катерини Храмової спровокувала скандал. Чиновник виправдовувався, що співмешканку взяв тому що вона йому потрібна була як фахівець зі східних культур.

Зорян Шкиряк - Фото 9

Варто відзначити, що рятувальники вирушили у Катманду через п'ять днів після події. По дорозі рятувальний літак зламався. Спецрейсом терміново доставили необхідну деталь. Але й вона виявилася також зламаною. Довелося чекати ще одну.

Зорян Шкиряк - Фото 10

Однак і тут пригоди не закінчилися. Катманду відмовив посадку українського літака. Тому довелося приземлятися у Делі. До Непалу рятувальники добиралися звичайним рейсовим літаком.

У Катманду з'ясувалася й ще одна надзвичайна ситуація: закінчилися гроші. Ночувати довелося у резиденції українського консула, де вже тулилося дві сотні українців, які чекають допомоги.

Коли ж рятувальники збиралися додому, то у літака лопнуло колесо. Всього рятувальна операція тривала цілий тиждень і отримала назву «Зоряний десант». У травні 2015 року Шкиряк був звільнений.

Пригода Зоряна Шкиряка у Непалі стали причиною появи великої кількості фотожаб, а самого чиновника жартома порівнювали з героями мультфільму "Чіп і Дейл поспішають на допомогу".

Зорян Шкиряк - Фото 11

У листопаді 2017 року Зоряна побили ще раз. На цей раз Шкиряку дісталося від натовпу, який зібрався під будівлею суду, де проходило засідання у справі прикордонника Сергія Колмогорова, засудженого до 13 років в'язниці за умисне вбивство та перевищення службових повноважень.

Як відзначають журналісти, "Шкиряк один з головних шукачів "руки Кремля" у кожному резонансному злочині в Україні", у таких як вбивства Павла Шеремета, Дениса Вороненкова, Аміни Окуевой, теракту біля телеканалу "Еспресо" та інших.

Декларація

Про доходи та нерухомості радника глави МВС відомо небагато. Так, з декларації за 2015 рік, журналістам стало відомо, що Зорян Шкиряк - власник 3-х кімнатної квартири у столиці. Площа нерухомості 116,9 кв. м.

Зорян Шкиряк - Фото 12

Відповідно до даних Єдиного реєстру нерухомого майна, житло знаходиться на Оболонській набережній в новобудові.

Як встановили представники преси, вартість одного квадратного метра (з ремонтом) коштує понад три тисячі доларів. Тобто квартира радника міністра обійшлася йому приблизно в 374 тисячі доларів. По курсу на 2015 рік, у гривнях ця сума дорівнювала більше десяти мільйонам гривень.

Хоча сам Зорян Шкиряк вказав в декларації, що витратив на придбання квартири суму, майже в десять разів менше - 1,3 мільйона гривень.

У декларації за 2014 рік політик вказав два автомобілі Mitsubishi Pajero 2008 року випуску та Toyota Camry XLE 2005 року випуску, а також квартиру в 74 "квадратів".

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Відео

 

 

Згадки про персону