Пропонуємо гід по особливим місцям Тернопільщини

Топ-новина
Плебанівський віадук на Тернопільщині Фото з відкритих джерел
Тернопіль – місто, що знаходиться у самому центрі Західної України. Воно має довгу та цікаву історію та було з давніх часів релігійним центром. Саме тут поєднався колорит Галичини з красою Поділля та Волині.У 2020 році Тернопіль став "Молодіжною столицею України", що говорить про високий рівень суспільного життя. Австрійська архітектура та ціла система печер на території області приваблюють туристів, як і Різдвяний ярмарок, який цьогоріч отримав інший формат. Як воно, відпочивати "файно", у нашому матеріалі далі.Краса Поділля та колорит ГаличиниІсторія Тернополя починається з давньоруського укріплення за назвою Сопільче, яке зруйнували у 1240-1241 рр. Як і вся Західна Україна, у часи відновлення воно потрапило під владу Речі Посполитої. Великий князь Литовський Сигізмунд І видав Яну Тарновському, польському військовому діячу та гетьману, грамоту на володіння землями, які є сучасним обласним центром. За документом на власника були покладені обов’язки охороняти південно-східні кордони від набігів татар.Таким чином, Ян став засновником міста Тернопіль, яке тоді звали Сопільче чи Топільче та почав споруджувати замок у 1540 році, який будували 8 років. Сьогодні це головна архітектурна пам’ятка міста, яку знищували та відновлювали. У ці часи, 1575 року також вперше з’являється назва Тарнопіль, яку використовували до 1944 року.
Тернопільський замок Фото з відкритих джерел
Протягом XVI століття будували різні церкви: Різдва, Воздвиженську, Чесного хреста. Ці спорудження стали частиною фортифікаційних систем міста. У наступні два сторіччя у Тернополи з’явились нові власники: дружина короля польського та великого князя литовського Яна Собеського Марія Казимира Луїза де Ла Ґранж д’Арк’єн у 1690 році, польський діяч Юзеф Потоцький у 1737 році та багато інших.Новим етапом у розвитку стала відмова останнього Тадеуша рицаря фон Туркулла від прав на місто. 12 грудня 1844 р. австрійський цісар Фердинанд І надав Тернополю герб і статус та титул вільного королівського міста, який використовували до 1939 року. У період після виснажливої Другої світової війни тут розвивається освіта та промисловість.
Церква Різдва Христового в Тернополі Фото з відкритих джерел
Театр, який став готелем і найбільша печера ЄвропиКожне місто ховає певні таємниці в історії чи має цікаві речі, про які не знають навіть місцеві жителі. То ж що цікавого можна дізнатися про Тернопіль?Під час подорожі сюди ви не побачите силу-силенну старовинних пам’яток. Під час Другої світової війни дуже багато зруйнували. Навіть типової для Західної України ратуші не залишилося.
Перше співоче поле в Україні Фото з відкритих джерел
Що подивитися у містіПодорож у Тернополі обов’язково варто почати з замку, який добудували 1548 року. Коли король Сигізмунд І надав гетьманові Яну Тарнавському привілей на зведення укріплень в урочищі Сопільче 15 квітня 1540 р., почалися роботи. За 8 років постав палац у стилі ренесанс, де кожна частина мала по два чи три поверхи.Тернопільський замок був оточений сухим ровом і земляним валом. Його захищала болота та став. Потрапити на територію палацу допомагав підйомний міст. Інших входу не було. Під самою спорудою є підземелля, які за переказами вели до Церкви Різдва Христового. За доби Хмельницького замок не раз отримував пошкодження, а в ХХ столітті зазнав значних руйнувань. Його відновили наприкінці 50-х років. Доїхати до пам’ятки можна автобусом №16. Зупинка так і зветься: "Тернопільський замок".
Тернопільський став Фото з відкритих джерел
Поруч розташована ще одна пам’ятка. Колись її називали "Комсомольське озеро". Сьогодні це Тернопільський став. Його площа становить 300 га. Це штучна водойма, яка з’явилася завдяки дамбі на річці Серет. Спершу вона просто перегороджувала сухопутні підступи до твердині, але потім тут почали розводити рибу. За часів Речі Посполитої став використовували у комерційних цілях.Після Другої світової війни став майже зник. Дно поступово заростало мохом і перетворювалося на багно. Проте до 1956 р. рівень води підняли знову, усе очистили та створили ще два пляжі до 1960 року.Милуватися водоймою ви можете у Парку ім. Т. Г. Шевченка. Він займає площу у 20 гектарів і має ажурні мости, альтанки та алеї з дерев. Звідси видно й Острів Кохання, де розташована дерев’яна ротонда, затишні лави та ростуть берези і тополі.
Сквер Шевченка у Тернополі find-way.com.ua
Шукаємо найцікавішу печеру ТернопільщиниСистема печер на Тернопільщині налічує більше сотні. Найвідомішою з них є "Оптимістична" поблизу села Королівка. Її ходи сягають 250 кілометрів. Всередині тут арт-музей з мінералів, озеро та сталактити. Ця пам’ятка занесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша в світі гіпсова печера.Найбільш вивчена печера України "Кришталева" розташована неподалік села Кривче. Туристи сюди можуть потрапити без жодних перешкод, адже коридори та галереї електрифіковані. До речі, тут ви зможете побачити стіни, які колись омивалися водами Сарматського моря. Вона відкрита протягом усього року, але екскурсії можливі лише з гідом.Загалом на Тернопільщині багато підземних тунелів. Усі вони розташовані неподалік сіл Кудринці, Шупарка, Міжгір’я тощо. Варто відвідати й "Вертебу" у с. Більче-Золотому, де є музей трипільської культури, "Озерну" довжиною у 83 кілометри та "Млинки" у 14 км.
Оптимістична печера в Тернопільській області Фото з відкритих джерел
Водоспади та старовинні мостиУ Тернопільській області є не тільки печери, але й інші цікаві визначні місця. Наприклад, поблизу села Нирків розташований найвищий рівнинний водоспад в Україні. Його висота сягає 16 метрів, а ширина – 20-ти.Вважають, шо Джуринський водоспад створили штучним шляхом. Є припущення, що турки під час облоги замку, який розташований поруч, перенаправили русло річки Джурин. Вони начебто змогли пробити кам’яний кряж і направили в нього водойму, яка омивала пагорб із оборонним укріпленням своєрідною петлею. Існує також думка, що це явище могло статися і природнім шляхом. Проте, туристи з року в рік їдуть сюди, щоб відпочити подалі від міста та зробити декілька світлин на фоні водоспаду.
Джуринський водоспад Фото з відкритих джерел
На Тернопільщині також знаходиться і Плебанівський віадук. Це частина залізничного шляху, яка розташована над ущелинами та ярами. Таку конструкцію можна бачити лише у місцях, де не тече вода. Її збудували у 1896 році під керівництвом австрійських інженерів. Висота сягає 30 метрів, а довжина понад 100 метрів. Уже не перший рік віадук з’єднує Тернопіль з Копичинцями.Варто зазначити, що таких конструкцій в Україні лише 5 і одна з них є в Тернополі. Архітектурна пам’ятка схожа на той самий міст із фільму про Гаррі Поттера, що приваблює багатьох. Щоб дістатися сюди, можна доїхати потягом або автобусом до Теребовлі.  

Збаразький замок у Тернопільській області

Фото з відкритих джерел
Збаразький замок у Тернопільській областіІ це далеко не всі пам’ятки, що є на Тернопільщині. На туристів завжди очікує село Касперівці, де створено ландшафтний заказник навколо ГЕС, площею у 800 га, піщаний кар’єр аквамаринового кольору в селі Капустинці та Збаразький замок, який збудували ще у ХVI столітті.До слова, ми писали про найцікавіші місця України, де розповіли про інші фортеці та заповідники, міста, яким багато століть та безлюдні острови на Херсонщині.Також у нас є матеріал про Івано-Франківськ, де ви можете прочитати про підземні ходи Потоцьких і найбільший в країні Музей Писанки.

Источник материала
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом