Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 7 років та 66 днів. За цей час ми опублікували вже 15093 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фестиваль SolomaFest, який два роки поспіль проходив на стадіоні Національного авіаційного університету за кошти Громадського бюджету і збирав 20 000 киян, виключили зі списку проєктів-переможців на 2022 рік попри те, що він зібрав 3 706 голосів.

Громадська бюджетна комісія, членів якої щороку обирають серед авторів вже реалізованих проєктів, на засіданні 29 вересня ухвалила рішення не виділяти проєкту #1233 SolomaFest кошти у розмірі 1 812 500 грн на проведення фестивалю.

«На його місце затвердили депутатський проєкт Юлії Ярмоленко (який подав її помічник) #1213. Кошти у розмірі понад півтора мільйона грн замість фестивалю для всіх охочих буде направлено на ремонти і обладнання шкіл і садочків Дарницького району», — коментує співзасновник Школи Громадського бюджету Андрій Єрофєєв. Він пояснює, що у минулі роки всі проєкти під назвою «ВЗАЄМОДІЯ» подавалися від імені депутатки.

Юлія Ярмоленко входить до депутатської фракції «Єдність» У Київраді. Минулого року її було внесено до списку недоброчесних за використання Громадського бюджету для політичної агітації.

«Ми отримали скаргу на проєкт SolomaFest за те, що він досі не був реалізований у 2021 році, хоча минулого року отримав фінансування з Громадського бюджету Києва, — коментує член Громадської бюджетної комісії Юрій Тимофєєв. — Автор проєкту не прийшов на засідання, аби захистити свій фестиваль, тож ми ухвалили рішення виключити його зі списку переможців. Ми завжди надсилаємо запрошення всім зацікавленим сторонам електронною поштою. Наступним проєктом за рейтингом йшов #1213, тому ми його і включили».

Автор проєкту SolomaFest Ігор Кравчишин запевняє, що запрошення не отримував, а фестиваль може бути реалізовано до кінця 2021 року без порушень — зараз проводяться тендери. «Якщо не посилять карантинних обмежень, SolomaFest пройде цієї осені, тож скарга була безпідставною», — коментує Ігор.

SolomaFest — це музичний фестиваль, що проходив у 2018 та 2019 роках у Солом’янському районі (у 2020 подія не відбулася через карантинні обмеження). За словами організаторів, фестиваль збирав 20 000 киян та гостей міста. На сцені SolomaFest виступали Alyona Alyona, Mozgi, Ярмак, Pavlik OverDrive, KARNA та інші українські виконавці. Вхід на фестиваль вільний.

Читайте також: Що не так з Громадським бюджетом Києва? 5 ключових проблем

Локацію фестивалю було обрано не випадково — це стадіон Національного авіаційного університету, який місцеві жителі врятували від забудови високоповерхівками у 2015 році. З тих пір доля стадіону залишається невизначеною. Також до програми фестивалю входить Форум локального розвитку, який об’єднує активних киян для обговорення і напрацювання стратегій розвитку району та міста.

Поделиться сюжетом