Біля метро «Мінська» зносять будівлю під житлову висотку. Офіційно це — реконструкція
Біля метро «Мінська» зносять будівлю під житлову висотку. Офіційно це — реконструкція

Біля метро «Мінська» зносять будівлю під житлову висотку. Офіційно це — реконструкція

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 7 років та 172 днів. За цей час ми опублікували вже 16011 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: ЛУН

Навпроти станції метро «Мінська» в Києві під виглядом реконструкції вже знесеної двоповерхівки виросте новий житловий комплекс. Про це повідомляє видання «Наші гроші».

Департамент містобудування та архітектури КМДА 29 грудня видав ТОВ «Малстріт» нові містобудівні умови та обмеження для реконструкції нежилого будинку під багатоповерхівку з приміщеннями громадського призначення на Оболонському проспекті, 18.

Київрада передала ділянку площею 0,36 га в оренду на п’ять років у липні 2021 року. При цьому було змінено цільове призначення землі – із «будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ» на «багатоквартирне житлове будівництво».

За даними МУО, реконструювати збираються нежилий будинок, який належить «Малстріт» на підставі договору купівлі-продажу від червня 2019 року. Проте станом на грудень будинок вже був щонайменше наполовину знесений, тому по суті – це нове будівництво. Висота об’єкта становитиме 182,5 метри відповідно до Балтійської системи висот (вище 16 поверхів).

ТОВ «Малстріт» в 2019 році вже отримував МУО на забудову цієї ділянки. Відповідно до них, фірма мала провести реконструкцію будівлі в межах існуючих фундаментів під багатофункціональний комплекс. У грудні 2021-го старі містобудівні умови були скасовані за заявою самого «Малстріт», оскільки за кілька днів вона отримувала нові.

Детальний план території, що включає ділянку на Оболонському проспекті, 18, відсутній. Між тим, Нацагентство з питань запобігання корупції присвоїло високий рівень корупційного ризику наданню чиновниками містобудівних умов та обмежень за відсутності ДПТ. Адже дає змогу однозначно встановити можливий для будівництва тип об’єкта та відповідні умови й обмеження конкретної ділянки.

Поделиться сюжетом