Apple додасть українську мову в деякі голосові та пошукові функції iOS та MacOS
Apple додасть українську мову в деякі голосові та пошукові функції iOS та MacOS

Apple додасть українську мову в деякі голосові та пошукові функції iOS та MacOS

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 7 років та 316 днів. За цей час ми опублікували вже 17568 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Читайте нас в Telegram, Twitter та Instagram
Фото: unsplash

Apple в нову версію операційної системи додала підтримку української мови у функціях Live Text та Voice Over. Про це йдеться на офіційному сайті компанії.

Таке оновлення з’явиться в iOS 16, iPadOS 16 та macOS 13 Ventura.

VoiceOver призначена для читання екрану на основі жестів та дає змогу використовувати iPhone людям з особливими потребами. VoiceOver надає звукові описи вмісту екрану: від заряду акумулятора й даних про користувача, який дзвонить, і до програми, на якій користувач тримає палець. Також функція дозволяє підлаштувати під себе темп мовлення та висоту тону.
Якщо торкнути екран або перетягти палець, VoiceOver озвучує назву елемента, на якому користувач тримає палець, зокрема іконки та текст. Щоб взаємодіяти з елементом, наприклад кнопкою чи посиланням, або перейти до іншого елементу, використовуйте рухи.

Під час переходу на новий екран VoiceOver відтворює звук, а потім вибирає й промовляє назву першого елементу на екрані. VoiceOver повідомляє про змінення орієнтації дисплею на альбомну чи портретну, про перехід екрану до неактивного або замкненого стану, а також про активні елементи на замкненому екрані, коли iPhone виводиться з режиму сну.

Щодо розпізнавання тексту Live Text, по суті, це аналог технології розпізнавання зображень Google Lens. Окрім того, Apple розширила можливості Live Text — тепер вона працює з відео. Завдяки покращенням iOS також навчилася краще розуміти контекст розпізнавання — наприклад, одразу конвертувати суму в потрібну валюту або зробити переклад тексту.

Функція Live Text підтримується в iPhone XS, 11, 12, 13, SE 3-го покоління, XR, в iPad на A12 Bionic та новіше, а також на Mac з Apple Silicon.

Поделиться сюжетом