Легенда львівської рок-музики: історія гурту «Супер вуйки»
Легенда львівської рок-музики: історія гурту «Супер вуйки»

Легенда львівської рок-музики: історія гурту «Супер вуйки»

Рок-гурт «Супер вуйки»
Рок-гурт «Супер вуйки»

У сімдесятих роках ХХ століття у Львові почалося активно розвиватися один із мистецьких спротивів проти радянської влади. В місті з’явилася рок-музика. Саме ця музика вважається символом свободи, спробою звернутися до важливим суспільних проблем та надихнути людей проявляти свою індивідуальність, пише lviv-trend.in.ua.

Такі принципи ніяк не узгоджувалися з комуністичною ідеологією. Тому вона забороняла на широкому суспільному рівні розвиватися рок-музикантам. Відтак, перший львівський рок-гурт «Супер вуйки» мав нелегку історію своєї творчої кар’єри, що раптово обірвалася.

Історія створення львівської групи «Супер вуйки»

Ідея створити групу виникла в трьох музикантів, котрі мали псевдоніми Казік, Лемко та Святий. Вони познайомилися з аргентинцем Хуаном-Карлосом Коцюмбасом, який покинув свою батьківщину та переїхав до Львова. Це сталося влітку 1974 року. Після цього на наступний рік музиканти сформували повноцінний рок-гурт під назвою «Супер вуйки».

Музиканти проводили свої виступи та репетиції в «Святому саду». Локація знаходилася на місці саду біля старого монастиря кармелітів босих. Саме там збиралася молодь, яка організовувалася в модерні субкультури. У Святому саду творилася справжня рок-музика та вільно діяв рух хіпі.

“Супер вуйки” та хіпі зображують символ миру.
“Супер вуйки” та хіпі зображують символ миру.

Цікаво, що саме хіпі були великими фанатами гурту «Великі вуйки», адже саме на їхніх концертах вони могли збиратися та слухати музику «вільних людей».

Ілько Лемко ретельно займався організацією гурту. Він контролював часті репетиції, які тривали чи не щодень. Саме Левко хотів, щоб гурт творив якісну та професійну рок-музику. Хоча, майже усі виконавці не мали музичної освіти. Тільки Рожко до цього займався музикою професійно. Однак це не завадило виконавцям надзвичайно майстерно виконувати пісні відомих світових рок-гуртів (переважно британських) таких як: Focus, Rainbow, Deep Purple, Led Zeppelin, Nazareth та інших.

Загалом склад гурту час від часу змінювався. В історії «Супер вуйків» виділяють три зміни учасників гурту, що відбулися з 1975 до 1981 року. До складу групи за весь період творчої діяльності входили: вокаліст та барабанщик Карло (Хуан-Карлос Коцюмбас), бас-гітарист Казік (Дмитро Кузовкін), сопілкал та саксофоніст Рожок (Іван Рижок), бас-гітарист Джубокс (Володимир Михалик), клавішник Клаптик (Вадим Глущенко), клавішник Річі (Володимир Нестерук), барабанщик Шнурок (Володимир Хомин) та інші. Постійними учасниками залишалися Семенов (Ілько Лемко) та Святий (Сергій Мардаков).

Творчий шлях групи «Супер вуйки»

Творча діяльність гурту розпочалася з переспівування композицій відомих західних рок-музикантів. Не зважаючи на те, що в гурту були досить непрофесійні, самостійно налаштовані та зроблені інструменти, вони досить точно відтворювали шедеври року.

Перший концерт «Супер вуйків» відбувся в клубі на Лисиничах, а з 1976 року часто виступали в одному з синівських клубів. Крім того, музиканти були частими гостями на вечорах хіпі, де мали неабияку популярність серед цього руху молоді. Зазвичай такі концерти минали в Святому саду. Саме в цій локації збиралися хіпі зі всієї України.

Рок-гурт «Супер вуйки» на концерті. Фото надане Ільком Лемком
Рок-гурт «Супер вуйки» на концерті. Фото надане Ільком Лемком

Пізніше музиканти також співали часто на шкільних вечорах та весіллях. Адже під час виступах в клубах ставалися сутички з міліцією. Рок-музика ставала не тільки проявом творчості, але й виявом свободи та волевиявлення. Тому радянська система була проти рок-музики. Відтак, міліція часто не дозволяла концертів в Святому саду, могла знеструмити апаратура та розігнати усіх.

Тоді на деякий час «Супер вуйки» переїхали до Криму. Однак і там комуністична влада не давала займатися творчістю. Тому вони повернулися до Львова. Тут вони продовжували виступати по школах та в клубі «Енерго».

Рок-гурт «Супер вуйки» на концерті. Фото надане Ільком Лемком
Рок-гурт «Супер вуйки» на концерті. Фото надане Ільком Лемком

Останній виступ «Супер вуйків» відбувся в львівській школі №60. Під час концерту працівники міліції затримали членів гурту та забрали в них музичні інструменти. Після цього випадку, співаки мали спеціальні розмови з КДБ. Відтак, діяльність групи припинилася через численні утиски.

У репертуарі гурту були й власні композиції в хард-роковому стилі а саме: «Гарячий шок», «Ось такий я чувак», «Червона конюшина», «Башкір-рок» та інші.

Цікаво, що у 2011 році «Супер вуйки» спробували відновити свою творчість. Хоча, склад учасників гурту значно змінився. Зокрема вони провели численні концерти, а в 2014 році випустили альбом «Супер вуйки зі святого саду».

Источник материала
loader