Шестеро посадовців КМДА опинилися за ґратами. Комарницький намагається виїхати з України
Шестеро посадовців КМДА опинилися за ґратами. Комарницький намагається виїхати з України

Шестеро посадовців КМДА опинилися за ґратами. Комарницький намагається виїхати з України

Шестеро посадовців КМДА опинилися за ґратами. Комарницький намагається виїхати з України - Фото 1

Шестеро київських посадовців, серед яких заступник Віталія Кличка Петро Оленич і голова земельної комісії Михайло Терентьєв, опинилися за ґратами — принаймні до шостого квітня — за підозрою у розкраданні землі. Всі вони пов’язані з ексдепутатом Денисом Комарницьким, вважає слідство.

Шостого лютого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили про операцію «Чисте місто» та повідомили підозри 10 особам. Сімох із них затримали, одного розшукують.

Вищий антикорупційний суд визначив запобіжні заходи семи затриманим:

  • депутатці Київради, яка входить до земельної комісії КМДА Олені Марченко — тримання під вартою із альтернативою внесення застави у розмірі 50 мільйонів гривень;
  • депутатові Київради і голові комісії з питань земельних відносин Михайлу Терентьєву — тримання під вартою із альтернативою застави 19,9 мільйона гривень;
  • заступникові голови КМДА Петру Оленичу — тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 15 мільйонів гривень;
  • заступнику директора КП «Київблагоустрій» — тримання під вартою із альтернативною внесення застави у розмірі 7,5 мільйона гривень;
  • першому заступнику начальника КП «Спецжитлофонд» — тримання під вартою із альтернативною внесення застави у розмірі 4,5 мільйона гривень;
  • працівникові «Спецжитлофонду», що відповідав за ведення бухгалтерії, — тримання під вартою із альтернативною внесення застави у розмірі 8 мільйонів гривень;
  • ще одному підозрюваному — особисте зобовʼязання.

Ще один підозрюваний — Денис Комарницький, ексдепутат Київради і соратник Леоніда Черновецького. Слідчі називають Комарницького організатором.

Комарницького оголосили у розшук. Наразі він намагається покинути територію України, повідомив Інтерфакс-Україна директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос.

Шестеро посадовців КМДА опинилися за ґратами. Комарницький намагається виїхати з України - Фото 2

Слідство вважає, що підозрювані знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало.

Потім подавали до Київради заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів. Ця махінація відома під назвою «туалетна схема».

Депутати та посадовці забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували хабарі — гроші або нерухомість. Зокрема, згадують, що депутатці та членкині земельної комісії (вочевидь ідеться про Олену Марченко) пропонували хабар у розмірі 100 тисяч доларів.


Слідчі підсумували, що лише за 2023-2024 роки з власності громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 мільйона гривень.

У 2020 році журналісти Bihus.Info опублікували архів документів, пов’язаних з діяльністю Комарницького у будівництві. З цих даних випливало, що комунальні служби виділяли фірмам Комарницького мільярди гривень на роботи на різних об’єктах, таких як Подільський міст.

  • #Київрада
  • #КМДА
  • #корупція

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader