Відновлення культурного сектору України потребує $10,5 мільярда - ЮНЕСКО
Відновлення культурного сектору України потребує $10,5 мільярда - ЮНЕСКО

Відновлення культурного сектору України потребує $10,5 мільярда - ЮНЕСКО

На відновлення культурного сектору України, постраждалого внаслідок російської агресії, упродовж наступного десятиліття знадобиться 10,5 млрд доларів.

Про це сказала голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К'яра Децці Бардескі під час координаційної зустрічі "Відновлення культурного сектору України", організованої Офісом підтримки відновлення при Міністерстві культури і стратегічних комунікацій, передає кореспондент Укрінформу.

"Саме 10,5 млрд доларів. Це те, що нам знадобиться для відновлення у наступні 10 років – до 2035 року. Але я хочу зазначити, що ці цифри не повинні позбавляти нас надії, адже вони допомагають нам планувати та підходити до роботи структурно, враховуючи перспективу на наступні десятиліття", - зазначила Бардескі.

За її словами, загальна сума збитків у культурному секторі України становить 4,11 млрд доларів, але це лише прямі втрати. Натомість ширші збитки, зокрема втрати доходів від туризму, креативних індустрій та освіти у сфері культури, сягають 29,3 млрд доларів.

Читайте також: Місія ЮНЕСКО дослідила стан історичного центру Одеси

"І насправді це критично, тому що це майже на 18% більше від попередньої оцінки звіту, який ми робили майже рік тому", - сказала голова Бюро ЮНЕСКО.

Як повідомлялося, в Україні за три роки повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували та пошкодили 1390 пам’яток культурної спадщини і 2205 об’єктів культурної інфраструктури.



Источник материала
loader