На BookForum у Львові презентують театральну виставу в темряві "Космотато"
На BookForum у Львові презентують театральну виставу в темряві "Космотато"

На BookForum у Львові презентують театральну виставу в темряві "Космотато"

Про це повідомила кореспондентка Еспресо Ірина Давосир.

У межах 32-го Львівського міжнародного BookForum презентують унікальну театральну виставу у темряві «Космотато», створену за мотивами однойменної книги Вікторії Задорської. Подія відбудеться у конференц-залі Львівського палацу мистецтв.

Текст читатимуть ветерани, які проходять реабілітацію в центрі Unbroken. Глядачів запросять слухати виставу із заплющеними очима, щоб повністю зануритися в історію та побачити книгу у власній уяві. Тривалість постановки — 45 хвилин. Авторка ідеї – Вікторія Задорська.

"Космотато" розповідає про хлопчика, який після втрати батька вирушає у символічну подорож космосом. Письменниця зізналася, що задум виник після особистої втрати. 

 

"Ідея цієї історії у мене виникла після того, як загинув на війні мій троюрідний брат. В нього залишився маленький хлопчик, син. І я зрозуміла про те, а як скажуть йому, як він буде відчувати втрату? І почали виникати творчі ідеї. Я почала детальне дослідження, намагалася зрозуміти, як психотерапевти, психологи, дитячі спілкуються з дітьми, як ці комунікації відбуваються. Спочатку це був сценарій, я зняла короткометражний фільм. Аж потім написала книгу. І сьогодні вона має радість ще й жити у форматі аудіовистави», – зазначила Задорська.

Авторка пояснила, що "Космотато" – це історія про хлопчика, який разом із космонавтом вирушає у подорож. "Космонавт запрошує його (дитину) в подорож у космос на ракеті, яку він разом збудував з татом. І кожна планета відповідає за певну стадію проживання горя. І таким чином космонавт допомагає хлопчику описати його почуття, допомагає справитися з ними. І в принципі про це історія", – сказала вона.

Книгу "Космотато" видало ветеранське видавництво BLO.

У Львові стартував 32 Book Forum Lviv

У Львівському палаці мистецтв розпочався традиційний Book Forum Lviv, відомий до 2018 року як Форум видавців у Львові. 

Організатори підготували понад 350 подій на 24 локаціях у середмісті Львова. Цьогоріч події об'єднані фокусною темою "Тривкість і тривалість" та зосереджені у трьох тематичних кластерах: Жива пам’ять, Бути поруч та Вивих часу.



Источник материала