Названо переваги та недоліки електронних земельних аукціонів
Названо переваги та недоліки електронних земельних аукціонів

Названо переваги та недоліки електронних земельних аукціонів

Запровадження в Україні проведення електронних земельних аукціонів при продажі права оренди с/г земель державної власності містить ряд плюсів та мінусів.

Про це в ексклюзивному коментарі Agro.

com повідомив керівник організації «Центр розвитку земельних відносин в Україні» Леонід Корейба.

За попередніми оцінками, вартість оренди с/г земель у порівняні з доходами від публічних аукціонів виросте на 15%.На його думку, є кілька позитивних моментів запровадження таких аукціонів.

«Перший — зручність та прозорість оренди держземель виходить на новий рівень.

Другий — можливість брати участь у аукціонах учасникам з інших регіонів, віддалених.

Третій — запровадження європейських стандартів, що дозволить орендувати держземлю не виходячи з дому.

Четвертий — посилення конкуренції та як результат — збільшення ціни.

П’ятий — застосування системи blockchein, яка унеможливить махінації з землею та підвищить суспільну довіру до «відкритості» аукціонів», — пояснює він.

На думку Леоніда Корейби, є й негативні моменти такої практики.

Перший пов'язаний із відсутністю виписаної в Земельному Кодексу України (ЗКУ) процедури проведення аукціонів онлайн.

«Дана процедура суперечить ЗКУ.

Так у п.

9 ст.

137 сказано, що у день проведення торгів виконавець реєструє присутніх учасників.

Учасник (його представник) зобов'язаний пред'явити паспорт (довіреність на вчинення дій під час торгів, зокрема на участь у торгах та підписання протоколу про результати торгів, і паспорт).

Та ще дуже багато дрібних невідповідностей, адже Земельним Кодексом не передбачена процедура проведення аукціонів онлайн», — пояснює він.

До негативних наслідків запущених електронних земельних аукціонів належать ще два.

«Ці торги позбавлять роботи ліцитаторів, які доклали ресурсів та часу для отримання кваліфікаційного свідоцтва.

А низький рівень проникності Інтернету у сільській місцевості загрожує тим, що сільське населення та жителі малих міст, теоретично, матимуть менше можливості до участі в аукціонах он-лайн.

За даними Інтернет асоціація України, в середньому Інтернетом користуються 64,8% населення.

Структура інтернет-користувачів виглядає так: 27% — жителі села, 29% — міста (до 100 тис.

чоловік), 44% — міста (з населенням 100 тис.+)», — підсумовує він.

Источник материала
loader
loader