19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Перебудова старих багатоповерхівок: Мінрегіону готує важливий законопроект
Перебудова старих багатоповерхівок: Мінрегіону готує важливий законопроект

Перебудова старих багатоповерхівок: Мінрегіону готує важливий законопроект

Новий законопроект про реконструкцію застарілого житла, над розробкою якого Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України завершує роботу, передбачає згоду не менше 75% мешканців будинку на проведення реконструкції.

Про це повідомила прес-служба Міністерства заступника міністра Лев Парцхаладзе.

"Згідно з проектом закону, який розробляється, згода на проведення реконструкції застарілого житла має становити не менше 75% мешканців будинку.

Цю норму ми ще будемо обговорювати, адже це питання одне з ключових.

Зараз у чинному законі прописана обов'язкова згода 100% мешканців будинків на проведення майбутньої реконструкції.

Однак у реальних умовах сьогодні це практично неможливо", – цитує прес-служба Парцхаладзе.

За словами заступника міністра, профільний інститут "ДІПРОМІСТО", який займається розробкою цього законопроекту, готовий завершити роботу над законопроектом для подальшого схвалення та направлення до уряду.

"Зараз ми збираємо фінальні пропозиції та доповнення до проекту, які буде опрацьовано та внесено до нової редакції.

Ми вже опрацювали зауваження й проблемні питання, які містяться в чинному законі, в зв'язку з чим, зокрема, реконструкція так і не почалася на практиці.

Приміром, питання згоди жителів на відселення під час реконструкції, компенсація.

Найголовніше, що новий законопроект буде орієнтований на інтереси людей, які зараз проживають у такому житлі", – сказав він.

Також Парцхаладзе повідомив, що визначати, які будинки підлягають знесенню або заміні та реконструкція яких неможлива без відселення, будуть на підставі проектної документації на реконструкцію, яка пройшла відповідну процедуру обговорення та затвердження.

"Передбачається, що мешканці таких будинків мають відселятися, як основний варіант, до стартових будинків у межах кварталу (мікрорайону), який реконструюється.

Крім цього, розглядається можливість тимчасового переселення до маневреного фонду та до інших рівноцінних житлових приміщень у багатоквартирних будинках, у тому числі вторинного ринку (за згодою)", – зазначив він.

Источник материала
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны