/https%3A%2F%2Fimg.depo.ua%2F195x130%2FDec2018%2F471622.jpg)
У Китаї вперше клонують кошеня
Про це повідомляє видання Global Times, передає Depo.
ua .
За словами Чжао Цзяньпін (Zhao Jianping), заступника директора пекінської біотехнологічної компанії Sinogene, кішка повинна з'явитися на світ в кінці першого кварталу 2019 року.
Хоча проект має низьку дослідницьку цінність, в Sinogene сподіваються, що клоновані домашні тварини, в тому числі собаки, будуть користуватися попитом.
Вартість клонування одного улюбленця становитиме близько 55 тисяч доларів.
У компанії є вже 20 клієнтів.
Однак собак в порівнянні з кішками важко клонувати, оскільки їхня репродуктивна фізіологія відрізняється від фізіології інших ссавців.
Їхні яйцеклітини дуже чутливі до змін зовнішніх умов.
Використовуваний метод був розроблений в 1996 році і називається клонування методом пересадки ядра соматичної клітини.
З незаплідненою яйцеклітини видаляють ядро, після чого в неї пересаджують ядро від соматичної клітини, наприклад, від фибробласта (клітини сполучної тканини) ембріона.
У разі овечки Доллі знадобилося близько 300 спроб, щоб отримати здоровий ембріон.

