В ПЦУ пояснили, чому Української православної церкви Київського патріархату більше не існує

main image main image

В ПЦУ пояснили, чому Української православної церкви Київського патріархату більше не існує

14:10, 16 травня 2019.

Також в документі зазначається, що митрополит Епіфаній керує не одноосібно, а на підставі схваленого обʼєднавчим собором статуту Церкви, рішень її синоду, у співпраці з усім єпископатом.

У документі йдеться також про припинення чинності статуту про управління УПЦ КП \ УНІАН.

Єдина помісна українська православна церква роз’яснює, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) припинила своє існування, оскільки приєдналася до ПЦУ на об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року.

Спеціальне роз’яснення розмістила у Facebook прес-служба Київської митрополії ПЦУ.

Зокрема, церковники покроково нагадують, як утворилася ПЦУ, та публікують документ, підписаний Філаретом.

"Єдина Помісна Українська Православна Церква була утворена на Об’єднавчому Соборі 15 грудня 2018 р.

шляхом обʼєднання Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви та частини Української Православної Церкви Московського Патріархату в єдину Помісну Церкву, яка 6 січня 2019 року отримала Патріарший і Синодальний Томос Вселенського Патріархату про автокефалію", – йдеться у повідомленні.

У першому пункті постанови об’єднавчого собору йдеться відповідно про таке: "Припинити діяльність релігійного обʼєднання Української Православної Церкви Київського Патріархату шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної Церкви України".

У документі йдеться також про припинення чинності статуту про управління УПЦ КП та діяльності всіх статутних органів цього релігійного об‘єднання.

В ПЦУ наголошують також, що Томос про автокефалію та 15-місце у диптихах, як помісна церква, адміністративно незалежна від інших церковних центрів та рівна з усіма автокефальними Православними Церквами, отримала не якась окрема складова частина, але вся єдина помісна УПЦ.

"Таким чином ранком 15 грудня 2018 року згідно рішення власного Помісного Собору УПЦ КП припинила свою окрему діяльність, а вся її повнота увійшла до складу Православної Церкви України", – йдеться в роз’ясненні.

У ПЦУ наголошують, що обʼєднавчий собор майже одностайно (при одному голосі проти) ухвалив статут ПЦУ, згідно з яким її очолює предстоятель, митрополит Київський і всієї України.

"Обрання ієрарха на кафедру можливе лише за умови її вакантності.

Канонічне право не передбачає перебування двох архієреїв на одній і тій самій ієрархічній посаді.

У звʼязку з тим, що передбачена щойно прийнятим Статутом ПЦУ посада Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України, була вакантною, відбулися таємні вибори, за підсумками яких був обраний митрополит Епіфаній (Думенко)", – йдеться в роз’ясненні.

В ПЦУ наголошують, що всі учасники собору визнали дійсність цього обрання.

Митрополит Епіфаній керує не одноосібно, а на підставі схваленого обʼєднавчим собором статуту Церкви, рішень її Священного Синоду, у співпраці з усім єпископатом.

Як повідомляв УНІАН, 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній.

15 травня 2019 року Філарет, якому дали звання почесного патріарха ПЦУ, скликав прес-конференцію, на якій заявив, що хоче зберегти УПЦ КП.

Філарет також звинуватив Епіфанія у тому, що він намагався усунути його від служіння.

#Філарет#ПЦУ.

Фото и видео
Детальніше про подію
Раскол в ПЦУ: Филарет получил резкий ответ, «не существует»
"Київський патріархат ліквідовано". ПЦУ відреагувала на звинувачення Філарета
В ПЦУ заявляют: 15 декабря “Киевский патриархат” прекратил свою отдельную деятельность