7 національних делегацій оголосили демарш у ПАРЄ через повернення Росії

main image main image

7 національних делегацій оголосили демарш у ПАРЄ через повернення Росії

Представники 7 держав-членів Ради Європи у її парламентській асамблеї оголосили спільну заяву про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення росіян.

Про це повідомляє кореспондент "Європейської правди" зі Страсбурга.

"Безумовне відновлення прав російської делегації без виконання жодної з численних вимог Асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її статуту.

Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, до отруєнням, яка не дотримується прав своїх громадян і прагне дестабілізувати демократії в Європі", - йдеться у документі, зачитаному в залі після завершення дебатів.

Цю заяву, спільно підписану делегаціями України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії зачитав голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв.

"Майбутнє Ради Європи знаходиться під загрозою в цілому, оскільки Рада Європи втрачає довіру людей, яких вона захищає", - заявив він.

Ці 7 держав оголосили про спільні дії у ПАРЄ за "безпрецедентної кризи довіри (до Ради Європи), яка була створена на цьому тижні".

"Ми повертаємося додому, щоб проконсультуватися з нашими парламентами та урядами про спільні дії в Асамблеї на наступних сесіях", - йдеться у спільному документі.

"Ми бажаємо удачі новообраному Генеральному секретарю і сподіваємося, що вона знайде спосіб вирішення цієї безпрецедентної кризи довіри, яка була створена на цьому тижні", - йдеться у заяві.

Детальніше про подію
Семь стран-членов ПАСЕ объявили демарш из-за возвращения России
ПАСЕ вернула полномочия делегации РФ без санкций
7 национальных делегаций объявили демарш в ПАСЕ из-за возвращения России