Катастрофа MH17: ЄС закликав Росію взяти на себе відповідальність і співпрацювати зі слідством

main image main image

Катастрофа MH17: ЄС закликав Росію взяти на себе відповідальність і співпрацювати зі слідством

У Нідерландах вшанували пам'ять жертв катастрофи MH17.

EPA.

Європейський союз закликає Російську Федерацію взяти на себе відповідальність за катастрофу MH17 і співпрацювати зі слідством.

Про це йдеться в заяві Високого представника від імені ЄС з нагоди 5-ї річниці падіння рейсу MH17 Malaysia Airlines.

"В цей день, коли ми відзначаємо п'яту річницю трагічного падіння рейсу MH17 Malaysia Airlines, в результаті якого загинули 298 невинних людей, наші серця з тими, хто втратив своїх близьких, і ми продовжуємо ділитися їх горем", - зазначено в листі.

В документі Європейський союз знову заявляє про свою повну підтримку всіх зусиль по встановленню правди, справедливості та відповідальності за жертв і їх найближчих родичів у відповідності з резолюцією 2166 РБ ООН.

Також у цьому контексті ЄС вітає оголошення Об'єднаної слідчої групи 19 червня 2019 року про те, що в Нідерландах будуть порушені кримінальні справи проти чотирьох осіб.

"ЄС закликає Росію взяти на себе відповідальність і повністю співпрацювати з проведеним розслідуванням.

ЄС висловлює свою повну впевненість у незалежності і професіоналізмі правових процедур, які ще попереду", - сказано в заяві.

На його борту перебували 298 осіб, усі вони загинули.

Група JIT (Joint Investigation Team), до складу якої входять прокурори і представники інших правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії, а також представники Євроюсту, дійшла висновку, що авіалайнер рейсу МН17 збила ракета серії 9M38, яку було запущено із самохідної вогневої установки BUK-TELAR з сільськогосподарського поля в районі селища Первомайського.

Цей район на той момент перебував під контролем проросійських сепаратистів.

Улітку 2018 року уряд Нідерландів зняв з України відповідальність за катастрофу MH17.

Прокуратура Нідерландів висуне звинувачення у справі про катастрофу Boeing-777 рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі в липні 2014 року щодо Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сергія Дубинського, Олега Пулатова і Леоніда Харченка.

Детальніше про подію
ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17
Євросоюз закликав РФ визнати свою відповідальність в катастрофі MH17
ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17