МЗС Великої Британії виключило екстрадицію Ассанжа до країн зі смертною карою

main image main image

МЗС Великої Британії виключило екстрадицію Ассанжа до країн зі смертною карою

КИЇВ.

16 липня.

УНН.

Засновник організації WikiLeaks Джуліан Ассанж не буде виданий жодній країні, в якій діє смертна кара.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Великої Британії Алан Данкан на прес-конференції за підсумками зустрічі в Кіто з міністром закордонних справ Еквадору Хосе Валенсією, передає УНН. “Засновник WikiLeaks не буде виданий жодній країні, де застосовується смертна кара.

Між двома країнами (Великою Британією і Еквадором) була досягнута згода про це”, — наводить у понеділок слова Данкана агентство EFE.

Побоюючись екстрадиції до Сполучених Штатів з Швеції, де дві жінки звинуватили його в сексуальних домаганнях і згвалтуванні, він попросив у 2012 році притулок в посольстві Еквадору в Лондоні і перебував там безперервно протягом майже сім років.

У квітні Еквадор відмовив йому в подальшому наданні притулку, після чого Ассанж був заарештований поліцією за неявку до лондонського суду за ордером від 2012 року, а також на підставі запиту про екстрадицію, спрямованого Вашингтоном британській владі в 2018 році.

Йде також розгляд запиту про його екстрадицію в США, де, згідно з пред’явленими американським Мін’юстом звинуваченнями, засновнику WikiLeaks загрожує до 175 років в’язниці за хакерську діяльність.

Детальніше про подію
МИД Великобритании: Ассанжа не экстрадируют в страны со смертной казнью
У МЗС Британії запевнили: Ассанжа не екстрадують у країну зі смертною карою
Ассанжа не выдадут в страны, где есть смертная казнь