Трагедія MH17: опублікували текст звернення сімей загиблих до Путіна

main image main image

Трагедія MH17: опублікували текст звернення сімей загиблих до Путіна

17 липня п'ять років тому окупаційні російські війська збили над українським Донбасом пасажирський лайнер рейсу MH17.

Загинули усі 298 людини, що були на борту.Слідство постановило, що лайнер збив Бук 53-ї бригади армії РФ ракетою 1986 року випуску.Родичі жертв військового злочину Росії звернулися до верхівки Кремля.

Заяву надіслали в редакцію російського видання "Новая газета".Звернення надіслано російською та англійською мовами."П'ять років тому наші рідні сіли в літак в Амстердамі, щоб відправитися додому.

Але їх шлях був недовгим: літак, в який вони сіли, збила ракета 53-й бригади ППО Росії.

Жорстока і безглузда дія відібрала життя у наших коханих.Хоча п'ять років потому наше горе не настільки гостро болюче, воно як і раніше безмежне.

Смерть коханих, раптова і насильницька, пронизує наше життя наскрізь.

Ми стали іншими людьми.Ми живемо з втратою, наскільки це можливо.

Близькі, які були вбиті, втрачені назавжди - втрачені їх життя, їх майбутнє, абсолютно все.

З любові до них ми хочемо, щоб правда про трагедію MH17 була розказана, а відповідальність за злочин - встановлена.

Ми солідарні з родинами жертв катастрофи з Нідерландів, Малайзії та інших країн і разом з ними закликаємо російську владу:- цілком співпрацювати з розслідуванням, як ви і обіцяли, підписавши резолюцію 2166 Ради Безпеки ООН, але що поки так і не зробили цього- визнати свою частину відповідальності в знищенні MH17;- припинити лицемірно відпиратися, припинити сіяти брехню і обман.Російська держава все ще не визнала власну причетність до загибелі рейсу MH17.

Навіть гірше - Росія поширювала величезну кількість сфабрикованих і суперечливих пояснень того, що сталося.

Здебільшого все це поширювалося через соціальні мережі, а також через залежні від держави ЗМІ.Нам потрібен час, щоб усвідомити, що потоки взаємовиключних версій були результатом організованої державою кампанії по відволіканню уваги людей, спотворення і заперечення фактів.

Російський уряд зробив все можливе, щоб приховати правду або, що ще гірше, сформувати ідею, що істина ніколи не буде знайдена.

Ми, сім'ї жертв катастрофи, вважаємо це тривожним і глибоко образливим.Ми розуміємо, що жоден судовий розгляд не втішить нашого горя, що не зменшить діру в житті.

Проте правда про MH17 існує, і це важливо.

На судовому процесі будуть перевірені всі матеріали слідства, а істина буде твердо встановлена.

І звичайно, суд надсилає важливий сигнал: не можна вбити невинних і уникнути наслідків.Ми хочемо, щоб ті, хто несе пряму відповідальність за вчинення цього злочину, включаючи вище командування, були названі, щоб історія знала їх імена і їх дії.Ми хочемо, щоб вони відповіли за скоєне.

Ми продовжимо закликати до цього, поки не восторжествує правосуддя.

І це лише мала частина з того, що ми можемо зробити".Російські бойовики пострілом з зенітно-ракетного комплексу протиповітряної оборони "Бук", ракетою "Бук Телар" збили пасажирський літак Boeing 777.

Він летів рейсом МН17 з зі столиці Нідерландів Амстердаму до Куала Лумпур в Малайзії.Повітряний коридор пролягав над Україною, зокрема над окупованим Донбасом.

О 16:00 над Чистяковим Донецької області він зник зі зв'язку.

Детальніше про подію
Близькі загиблих у катастрофі MH17: Росія зробила все можливе, щоб приховати правду
Опублікували текст звернення сімей загиблих в Боїнгу MH17 до Путіна
Годовщина трагедии MH17: Родные жертв обратились к России