У Єгипті туристам вперше показали “ламану” піраміду: унікальні знімки

main image main image

У Єгипті туристам вперше показали “ламану” піраміду: унікальні знімки

Біля єгипетської столиці відкрили для відвідування туристами одну з найдавніших гробниць – «ламану» піраміду фараона Снофру Про це повідомляє агентство «РИА Новости». На церемонію відкриття прибули іноземні дипломати, яких запросило Міністерством Єгипту у справах пам’яток старовини.

Однак не всі високі гості змогли здолати крутий підйом в сто метрів по дерев’яних сходах, а потім такий же крутий, та ще й вузький спуск по 80-метровому коридору, в якому можна пересуватися тільки на четвереньках.

Деякі відвідувачі відмовилися від спуску по коридору.

«Ламана» піраміда побудована для правителя Снофру приблизно в 2596 році до н.е.

Вона розташована в комплексі Дахшур під Каїром і знаменита своєю незвичайною неправильною формою.

Крім того, на відміну від інших подібних споруд, в ній два входи: традиційний північний і невідомого призначення західний.

до н.е. Нещодавно швейцарські та французькі археологи виявили в Саккарі золоту верхівку піраміди, яка прикрашала гробницю матері Пепі II, одного з останніх фараонів Давнього Єгипту, повідомляє Міністерство у справах старожитностей Єгипту, пише Лента.юа. «Ми виявили цей камінь на північ від піраміди фараона Пепі I, поруч з тим місцем, де, як ми очікували, повинна була знаходитися піраміда його дружини, королеви Анкхнеспепі II, матері фараона Пепі II, одного з правителів шостої династії Стародавнього Єгипту», – розповів керівник розкопок Філіп Колломбер.

Висота знайденого пірамідіону становить близько 1,3 метра, а довжина – приблизно 1,1.