Президент Сербії назвав "трюком" відставку прем'єра Косова, якого викликав суд в Гаазі

Президент Сербії назвав "трюком" відставку прем'єра Косова, якого викликав суд в Гаазі

Президент Сербії заявив, що рішення прем'єр-міністра Косова піти у відставку після виклику на допит до Спеціального трибуналу в Гаазі - це політичний трюк. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP. Aлександaр Вучич заявив у суботу, що відставка Рамуш Харадіна розрахована на отримання електоральних балів. Він наполягав на тому, що це може посилити етнічну напруженість і надалі зашкодити зусиллям з метою відновлення переговорів про нормалізацію відносин між сторонами. Харадинай заявив про свою відставку в п'ятницю, заявивши, що не хоче виступати в суді на посаді прем'єр-міністра.

Харадинай був головним етнічним албанським повстанцем під час конфлікту. [L] Спеціальний трибунал в Гаазі був сформований для встановлення винних за скоєні під час війни у Косові злочини. Харадінай був прем’єром Косова з 2017 року.

Він вже вдруге йде з поста прем'єр-міністра через підозру у скоєнні військових злочинів. Харадінай був командувачем Армії визволення Косова - албанського збройного формування, що відстоювало самостійність Косова від Югославії і боролося з сербськими силами у конфлікті 1998-1999 років.