СБУ підозрює керівництво "АрселорМіттал Кривий Ріг" в екоциді

main image main image

СБУ підозрює керівництво "АрселорМіттал Кривий Ріг" в екоциді

18:56, 22 липня 2019.

Різне.

На заводі один із вимірювальних приладів, який вимірює товщину сталі і містить у своїй конструкції джерело іонізуючого випромінювання, випромінював небезпечний рівень радіації, оскільки був зданий в експлуатацію з порушенням технології.

Про те, що на заводі підвищений рівень радіації, СБУ стало відомо від працівників підприємства / фото УНІАН.

Служба безпеки України підозрює керівництво підприємства "АрселорМіттал Кривий Ріг" в екоциді.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу заявив т.

голови СБУ Іван Баканов.

Він спростовує заяви керівництва цього підприємства про те, що СБУ чинить тиск на підприємство, проводить обшуки у незаконний спосіб та намагається вивезти обладнання з території підприємства як речовий доказ.

За словами Баканова, про те, що на заводі підвищений рівень радіації, СБУ стало відомо від заявників, прізвища яких не розкривають, оскільки вони є працівниками підприємства.

Також він зазначив, що в ході обшуків з’ясувалося, що один із приладів, який вимірює товщину сталі та містить в собі джерело іонізуючого випромінювання, працював без офіційної здачі його в експлуатацію та з порушенням проектних умов експлуатації, що призвело до значного рівня радіації у приміщенні, де цей прилад встановлено, відповідно до опромінення працівників заводу.

Баканов додав, що впевнений, що власник підприємства "АрселорМіттал" Лакшмі Міттал не в курсі, що відбувається на його заводі в Україні.

"Я впевнений, що Лакшмі Міттал, який є потужним міжнародним інвестором з офісами у багатьох країнах світу, здійснюючи інвестиції в підприємство у Кривому Розі, не мав на меті нічого поганого.

Але я також впевнений, що менеджмент цього підприємства недбало ставився до своїх обов’язків і має бути належним чином, як мінімум, дисциплінарно покараний", - сказав Баканов.

В свою чергу, начальник Слідчого управління СБУ в Дніпропетровській області Ігор Єна повідомив, що за фактом недотримання на підприємстві умов радіаційної безпеки було порушено кримінальне провадження за ст.

441 Кримінального кодексу України — екоцид.

Слідчі отримали інформацію про те, що на підприємстві є загроза життю та здоров’ю співробітників заводу.

Він пояснив, що під час пуско-налагоджувальних робіт машини з безперервного лиття сталі були допущені істотні порушення вимог радіаційної безпеки, в результаті чого випромінювання від приладу, що вимірює товщину сталі, перевищило допустимі межі.

На підставі цієї інформації слідчі отримали в суді дозвіл на обшук на заводі.

Під час обшуку машина безперервного розливу сталі не працювала, однак, як наголосив Єна, що до цього обшуку ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг" на своєму сайті звітувало, що вже розливає сталь.

Єна додав, що на самій машині було виявлено слід її експлуатації.

За його словами, в ході вимірювання іонізуючого випромінювання було встановлено, що рівень радіації становить 4,4 мк.

Звт (440 мкР/год.

- УНІАН).

В свою чергу голова Держінспекції ядерного регулювання Григорій Плачков заявив, що рівень радіації в приміщенні, де був встановлений прилад, в десятки разів перевищував навіть рівень радіації в районі конфаймента, який закриває четвертий енергоблок ЧАЕС.

"Біля саркофага рівень радіації 0,23 мк.

Звт, а на заводі зафіксовано 4,4", - уточнив він.

Також Плачков додав, що обладнання, яке випромінювало радіацію, мало би бути змонтовано відповідно до проекту та отримати дозвіл Державної інспекції ядерного регулювання для експлуатації.

Однак на підприємстві цього не зробили, запустивши обладнання в роботу, наголосив він.

#екологія#СБУ#Кривий Ріг#АрселорМіттал Кривий Ріг.

Фото и видео