Виставку, присвячену добровольцю Маркіяну Паславському, з позивним "Франко", який загинув у серпні 14 року під Іловайськом, відкрили в музеї української діаспори.

Назвали її "Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір", адже Маркіян Паславський народився у Сполучених Штатах, а переїхав до України лише у 90-х роках.

Про таке повідомляє "5 канал".

У чотирьох тематичних залах – основні етапи життя Паславського: народження в родині вихідців із України, навчання в українській школі, участь в Пласті, служба у війську.

На фотографіях також його життя після переїзду до України, зокрема участь у двох революціях – Помаранчевій та Гідності, служба в добровольчому батальйоні "Донбас" на сході країни.

В межах виставки також буде продемонстрований тізер фільму "Made in Ukraine.

Життя за життя" режисера Олега Ущенка.

Запланована і презентація видання "Заклик діяти" – це роздуми Маркіяна Паславського про те, як змінити Україну на краще.

Виставковий проект "Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір" триватиме до 20 жовтня.

Олена Паславська, сетра Маркіяна Паславського, каже: "Дуже важливо, що тут громади пам'ятають його жертву, а також і любов до України, і те, що інші втратили життя".

А побратим Вадим Гайдін зауважив: "Він не просто по-геройському вчинив.

Наше відділення прикривало відхід основної штурмової групи і прийнявши вогонь на себе, ми таким чином врятували багато життів наших хлопців.

Він помер як герой".

Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy