Ми — посткомуністична нація: В'ятрович розповів, що "не так" з українцями

main image main image

Ми — посткомуністична нація: В'ятрович розповів, що "не так" з українцями

Українцям потрібен закон для спілкування українською, Інститут нацпам'яті для знання історії та зворушливі ролики на 6-й рік війни через панування тоталітарного режиму в минулому.Таку думку в інтерв'ю "Українській правді" висловив голова Інституту Володимир В'ятрович."Ми – посткомуністична нація, яка перебувала під тоталітарним режимом, а він ставив собі за мету переінакшувати людей, ламати суспільство.

Ще гірше, що ми – нація постгеноцидна.Голодомор забрав життя мільйонів людей, і наслідки цього відчуваються у демографічному і психологічному плані досі.

І, крім того, українці ще й постколегіальна нація, тому що ми не мали своєї держави сотні років.

Все це разом дало такий результат, що ми маємо суспільство, яке значною мірою інфантильне, і часто не готове серйозно сприймати ті виклики які є", — сказав він.Без державної підтримки українську мову неможливо відродити, треба тимчасові "державні милиці", каже В'ятрович.

Національну пам'ять в Україні знищували зумисне."Ви можете побачити, що країни, де існують інститути національної пам'яті, це – посткомуністичні країни.

Немає інституту національної пам'яті в Британії, Франції, тому що в тому немає потреби.

В Україні ця потреба тимчасова, нам необхідно створити умови для відновлення національної пам'яті і тоді, очевидно, цей інститут стане непотрібний.

Але це все долання нашого важкого минулого", — додає історик.