Додому в Європу

main image main image

Додому в Європу

Фільм Нарімана Алієва - в лонг-листі «європейського Оскара».

Драма «Додому» Нарімана Алієва увійшла до числа потенційних номінантів премії Європейської кіноакадемії.

Лонг-ліст з 46 фільмів опубліковано на сайті European Film Awards. Премія присуджується Європейською кіноакадемією з 1988 року та є європейською версією «Оскара».

У 2014 премію «Відкриття року», яка відзначає найкращий повнометражний дебют, отримала стрічка «Плем'я» Мирослава Слабошпицького.

Фінальний список номінантів буде оголошено 9 листопада. «Це перший крок для того, щоб фільм було номіновано на премію Європейської кіноакадемії.

Тепер стрічку будуть дивитися члени кіноакадемії й голосувати.

Я не можу прогнозувати жодних результатів, але бути причетним до такої премії дуже важливо і приємно.

З кожним роком Україна все глибше інтегрується до європейського кінопроцесу, і це дозволяє нам продовжувати рухатись уперед», – коментує Наріман Алієв. «Додому» – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва.

За сюжетом, у кримського татарина Мустафи помирає його первісток.

Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов.

Продюсером стрічки виступає Володимир Яценко («Дике поле»). Світова прем'єра фільму відбулася у конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю.

В Україні фільм було вперше показано в рамках міжнародної конкурсної програми Одеського кінофестивалю, де «Додому» виборов Гран-прі – «Золотого дюка», який присуджується за результатами глядацького голосування. 32-я церемонія вручення премій Європейської кіноакадемії відбудеться 7 грудня в Берліні.

«Додому» вийде в український прокат 7 листопада.

Детальніше про подію
Украинский фильм “Домой” попал в лонг-лист “европейского Оскара”
Домой в Европу
Українські фільми "Додому" і "Містер Джонс" увійшли до лонг-листа "європейского Оскара"