Джонсон написав Туску листа із пропозицією змінити умови Brexit

main image main image

Джонсон написав Туску листа із пропозицією змінити умови Brexit

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон написав листа президенту Європейської ради Дональду Туску, у якому виклав пропозиції щодо нових умовах виходу Великої Британії з Євросоюзу.

Відповідного листа оприлюднила прес-служба британського прем'єра.

"Дата виходу Сполученого Королівства (Великої Британії) з Європейського союзу (ЄС), 31 жовтня, наближається швидко.

Я дуже сподіваюся, що ми підемо з угодою.

Ви особисто згодні з тим, що цей уряд працюватиме енергійно і рішуче для досягнення угоди.

Це наш найвищий пріоритет", - зазначив Джонсон.

Він звернув увагу на позицію уряду щодо "бекстопу" у Протоколі щодо Ірландії та Північної Ірландії до Угоди про вихід Великої Британії з ЄС.

Джонсон назвав цей механізм нежиттєздатним і антидемократичним, оскільки жителі Північної Ірландії не зможуть впливати на законодавчі акти ЄС, які будуть до них застосовуватися.

Британський прем'єр наголошує, що присутність Північної Ірландії у Митному союзі ЄС і застосування до неї правил єдиного європейського ринку суперечать бажанням Британії встановити власні правила.

На думку Джонсона, чинний варіант "бекстопу" поставить Лондон перед вибором - залишитися у Митному союзі або ж побачити, як Північна Ірландія буде відокремлена від британської економіки у багатьох галузях.

Крім того, глава британського уряду переконаний, що "бекстоп" може послабити Белфастську угоду 1998 року, у якій закріплено, що між Північною Ірландією та Ірландією не повинно бути фізичною кордону.

Джонсон переконаний у необхідності знайти альтернативу "бекстопу", і пошук рішення він вбачає в питаннях митниці і регулювання.

Він зазначив, що на острові Ірландія вже існують дві роздільні політичні, економічні і монетарні системи, які працюють в умовах відкритого кордону.

Кордону між Північною і Ірландією бути не повинно, наголосив прем'єр Великобританії.

"Бекстоп" - механізм запобігання утворення фізичного кордону між Північною Ірландією (входить до складу Великої Британії) і Ірландією (член ЄС) після Brexit.

"Бекстоп" передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у Митному союзі ЄС і на єдиному європейському ринку до тих пір, поки сторони не підпишуть угоди про кордон.

Детальніше про подію
Джонсон предлагает Евросоюзу изменить соглашение о Brexit
Джонсон запропонував Туску змінити умови Brexit
Джонсон написав листа Дональду Туску