Про це повідомляє «Громадське».

Розгляд апеляції мав розпочатися об 11:00, усі адвокати підозрюваного були готові брати участь у судовому засіданні та прибули до суду.

Однак через хворобу одного із суддів засідання перенесли.

Дату наступного засідання мають повідомити на сайті суду.

Адвокат Андрій Доманський, що «від хвороби ніхто не застрахований», тому з розумінням ставиться до перенесення судового засідання.

Як писав ДМ, Подільський районний суд Києва 19 липня на два місяці продовжив запобіжний захід у вигляді арешту керівнику «РИА Новости Украина» Кирилу Вишинському.

Київський апеляційний суд 13 серпня за клопотанням адвокатів переніс на 20 серпня розгляд апеляційної скарги захисту на рішення про продовження тримання під вартою керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого звинувачують у державній зраді.

Йому повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.

2 ст.

28, ч.

3 ст.

109; ч.

2 ст.

110; ч.

1 ст.

111; ч.

2 ст.

28, ч.

1 ст.

32, ч.

1 ст.

161; ч.

1 ст.

263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).

16 травня 2018 року Вишинського етапували до Херсона, а 17 травня заарештували на два місяці без права внесення застави.

Згодом суд неодноразово продовжував термін арешту для нього.

Під час засідання Апеляційного суду в Херсоні 1 червня Вишинський заявив про відомову від українського громадянства.

Проте у Державній міграційній службі зазначили, що самої лише заяви недостатньо для виходу з громадянства.

Також вихід з громадянства не передбачено в разі, якщо особі повідомлено про підозру.

14 березня 2019 року Вишинського перевели зі слідчого ізолятора Херсона до Києва, де мала розглядатися в суді його справа.

4 квітня Подільський районний суд Києва розпочав розглядати по суті справу керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

27 травня Верховний Суд визнав законним арешт Кирила Вишинського.

10 липня головний редактор радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов повідомив, що приїхав в Київ та передав Президенту України Володимиру Зеленському лист від матері Вишинського.

Після цього йому дозволили відвідати керівника «РИА Новости Украина» в СІЗО.

17 липня прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель повідомила про пропозицію з боку Офісу президента до російської сторони одночасно звільнити засудженого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова та звинуваченого в державній зраді керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

Вона вважає, що в РФ скоро відреагують на цю пропозицію.

Юлія Мендель уточнила, що йдеться не лише про Олега Сенцова.

Адвокат Марк Фейгін вважає можливим обмін українського журналіста Романа Сущенка, який ув'язнений в колонії РФ за звинуваченням у нібито шпигунстві, на керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

Головний редактор радіо «Эхо Москвы» Олексій Венедиктов заявив, що Кирило Вишинський начебто повідомив йому, що не хоче відмовлятися від українського громадянства і не хоче помилування.

Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy