У ДСНС відзвітували про радіаційний фон в Україні після вибуху в РФ

main image main image

У ДСНС відзвітували про радіаційний фон в Україні після вибуху в РФ

Радіаційний фон в Україні не зазнав ніяких змін через вибух на ракетному полігоні в акваторії Білого моря поблизу населеного пункту Ньонокса Архангельської області РФ.

Про це повідомили у прес-службі ДСНС.

Надзвичайники наголосили, що вимірювання проводилися у період від 10 до 18 серпня і змін радіаційного фону не зафіксовано.

"За прогнозними даними радіоактивно забруднені повітряні маси могли гіпотетично досягти території України в ніч з 11 на 12 серпня та охоплювати територію її східних та південно-східних областей.

Тож, радіометричну мережу гідрометеорологічної служби України переведено в режим підвищеної готовності з почащеним виконанням радіометричних вимірювань", - йдеться у повідомленні.

Вимірювання потужності експозиційної дози проводили чотири рази на добу, атмосферні випади – щоденно, а відбирання атмосферних аерозолів у Києві, Сновську, Чорнобилі, - щодоби по 12 годин.

Ніяких змін виявлено не було.

До режиму почащених вимірювань були залучені метеостанції Сумської, Харківської, Луганської, Донецької та Одеської областей.

10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".

Версії того, що сталося різняться.

Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів.

При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.

Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів.

У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.

В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯИ) опублікували анімовану мапу з вірогідним розльотом радіонуклідів – вона, зокрема, зачепила територію України.

Детальніше про подію
"Без паники": ГСЧС отчиталась об уровне радиации после взрыва в России
Україна посилила радіаційний моніторинг після вибуху в Росії
В Україні перевірили радіаційний фон після вибуху на полігоні в РФ