Укроборонпром показав проект ударного БПЛА, над яким працюватиме спільно з турецькою компанією

main image main image

Укроборонпром показав проект ударного БПЛА, над яким працюватиме спільно з турецькою компанією

Ударний безпілотний літальний апарат нового покоління Akıncı (тур.

– вид легкої кавалерії) стане одним із перших проектів спільного підприємства, створеного Держкомпанією "Укрспецекспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром", та турецького підприємства Baykar Defence.

Про це у вівторок, 20 серпня, повідомила прес-служба Укроборонпрому.

Як зазначив генеральний директор Укроборонпрому Павло Букін, ударний БПЛА нового покоління Akıncı розробляється відповідно до вимог збройних конфліктів XXI століття і призначений, насамперед, для озброєння як турецьких, так і українських Збройних сил.

Так, однією з головних його переваг є змога завдавати високоточні удари таким самим озброєнням, яке використовується на звичайних літаках.

Йдеться про надпотужні боєприпаси вагою у сотні кілограм.

Це стало можливим завдяки використанню українських двигунів, які забезпечують велику вантажопідйомність, швидкість і висоту польоту, економічність і простоту експлуатації.

За словами Букіна, цей проект реалізовується завдяки об’єднанню найпотужніших секторів оборонних комплексів України та Туреччини.

Як зазначається, Akıncı відноситься до нового "важкого" класу безпілотників.

Він оснащений двома двигунами українського виробництва, які забезпечують політ на висоті понад 12 км.

Дрон має розмах крил у 20 метрів, здатний підняти у повітря понад 1000 кг озброєння та перебувати у польоті добу.

"Безпілотник обладнується надсучасними системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер до радарів з активною фазованою антенною решіткою та численними сенсорами.

Все це дозволяє виявляти на значній відстані навіть добре замасковані цілі, передавати їх координати для знищення, або самостійно завдавати високоточні удари.

Серед номенклатури озброєння Akıncı – керовані ракети, різноманітні звичайні та високоточні бомби.

Таке потужне озброєння дозволяє безпілотнику знищувати живу силу та техніку ворога, а також завдавати ударів по важливих об‘єктах противника – фортифікаційних спорудах, центрах управління та зв‘язку, мостах, складах тощо", - повідомили в Укроборонпромі.

У відомстві також нагадали, що держкомпанія "Укрспецекспорт" та турецька компанія Baykar Defence, яка є одним із провідних виробників безпілотників, створили спільне підприємство, яке спеціалізується на високоточній зброї та аерокосмічних технологіях.

Як повідомлялося, у рамках міжнародної оборонної виставки IDEF-19, що відбувалася у Стамбулі, генеральний директор ДК "Укроборонпром" Павло Букін підписав Меморандум із представниками корпорації Міноборони Туреччини ASFAT, яка об’єднує 30 державних оборонних та суднобудівних підприємств.

Фото и видео
Детальніше про подію
"Укроборонпром" показав перший українсько-турецький ударний безпілотник
«Укроборонпром» опублікував фото і характеристики першого українсько-турецького безпілотника. Ударний безпілотник Akıncı зможе нести на собі озброєння вагою понад одну тонну
Новий українсько-турецький ударний безпілотник Akinci здатний нести понад 1 тонну озброєння