В окупованому Росією грузинському регіоні Абхазія 25 серпня обирали так званого президента.

На його пост претендують дев'ять кандидатів, зокрема й чинний лідер самопроголошеної республіки Рауль Хаджімба, пише видання "Кавказ.

Як зазначається, "проголосувати" могли понад 100 тисяч осіб, це зокрема, власники паспортів самопроголошеної республіки.

Загалом на території Абхазії було відкрито 152 виборчі дільниці і ще дві - у Росії.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що "вибори" в Абхазії є нелегітимними і порушують національний суверенітет країни.

Своєю чергою, у МЗС України також засудили такі дії РФ.

Українські дипломати зазначили, що фейкові "вибори" - це чергова провокаційна спроба Росії легітимізувати сепаратистський режим на окупованій території.

"Україна незмінно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів та не визнає так званої незалежності окупованих Абхазії, Грузія, та Цхінвальського регіону/Південної Осетії, Грузія", - говориться у повідомленні.

Як відомо, Росія 2008 року окупувала 20% території Грузії, створивши дві так звані держави – Абхазію і Південну Осетію, і згодом визнавши їхню незалежність.

Ці регіони вже більше 10 років існують виключно на дотації від РФ, а їх визнали лише декілька країн світу.

Крім того, у Тбілісі відбулася стихійна акція протесту після того, як 20 червня, депутат російської Держдуми Сергій Гаврилов взяв участь у засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я, яка відбулася в грузинському парламенті.

Він сидів на місці спікера і говорив російською мовою, що обурило грузин і змусило масово вийти на акцію протесту.

Уночі поліція розпочала розганяти протестувальників за допомогою сльозогінного газу, водометів та гумових куль.

Внаслідок сутичок постраждали 240 учасників акції протесту.

Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy