Для стимулювання енергетичної утилізації твердих побутових відходів Держенергоефективності розроблило не лише концепцію, а й цілу низку законопроектів.

Основна ідея – створити такі законодавчі умови, відповідно до яких бізнесу буде вигідно встановлювати «waste-to-energy plants» та вивозити відходи саме на заводи, а не на звалища чи в ліс.

Така практика поширена в європейських країнах.

Наприклад, Швеція переробляє майже 100% твердих побутових відходів і навіть імпортує їх з інших країн.

«Сміття – це той ресурс, який можна перетворити з екологічної проблеми на джерело енергії та точку росту вітчизняної економіки», – заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Відповідно до розробленої концепції та законопроектів Україні передбачається: надати гарантії інвесторам щодо постачання певних обсягів сміття на переробку; запровадити довгострокові договори на поводження із побутовими відходами; створити стимули для будівництва «waste-to-energy plants»; встановити чіткі правила тарифоутворення для послуг із енергетичної утилізації відходів (gate fee); закріпити законодавчо екологічні вимоги для підприємств сміттєпереробної галузі; налагодити систему адміністрування поводження з відходами на муніципальному рівні; посилити відповідальність за захоронення відходів на несанкціонованих звалищах; створити прозорий ринок у цій сфері.

За оцінками експертів, завдяки виробництву енергії із відходів можливо заміщувати в еквіваленті до 1 млрд м* газу щорічно.

Сміттєпереробні заводи зможуть отримувати доходи за виробництво теплової та електричної енергії, перероблення відходів і реалізацію вторинної сировини та / або альтернативного палива.

Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy