Про це повідомляє проект IFC «Аграрні розписки в Україні».

Проект IFC «Аграрні розписки в Україні» ще з 2017 року співпрацює із кредитною спілкою «Кредит-Союз», провівши профільні тренінги для фахівців спілки та її членів-фермерів щодо можливостей роботи з аграрними розписками.

Навесні 2019 року, черкаські фермери зацікавилися цим інструментом фінансування та звернулись із заявками до кредитної спілки.

Однак попит на кредитні ресурси у цей період перевищив наявну в спілці пропозицію.

«БАНК АЛЬЯНС», який незадовго до цього також впровадив власні програми з використанням аграрних розписок, погодився обговорити можливості співпраці зі спілкою.

Згодом банк розглянув заявку від «Кредит-Союзу», і в результаті сторони підписали договір кредитної лінії терміном на 2 роки.

Варто зазначити, що для «БАНК АЛЬЯНС» це перший досвід кредитування спілки, для цього був розроблений спеціальний кредитний продукт, яким тепер можуть скористатися інші учасники ринку.

Проект IFC «Аграрні розписки в Україні», разом з Проектом USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників» та «БАНК АЛЬЯНС» у липні 2019 року провели круглий стіл «Фінансування кредитних спілок – можливість покращити доступ дрібних агровиробників до фінансових ресурсів».

В рамках заходу зацікавлені кредитні спілки дізналися про нові можливості та успішний практичний досвід.

Учасники зустрічі погодилися, що від співпраці банків та кредитних спілок виграють усі: невеликі фермери зможуть вчасно профінансувати свою господарську діяльність, кредитні спілки отримають фінансування у період найбільшого попиту на кредити, а банк залучить нових надійних клієнтів з перспективою довгострокового партнерства.

Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy