12 вересня.

УПЦ КП прокоментувала рішення суду на свою користь щодо слухання позову КП до Міністерства культури України щодо незаконності скасування статутів Київського патріархату, пише УНН з посиланням на пресслужбу УПЦ КП.

9 вересня 2019 року, Окружний адміністративний суд міста Києва продовжив підготовче засідання в рамках слухання позову Київської патріархії до Міністерства культури України щодо незаконності скасування чинності Статутів Української Православної Церкви Київського Патріархату та Київської патріархії.

У повідомленні вказали, що: “За підсумками зазначеного засідання, 11 вересня 2019 року, суддею Р.

Арсірієм, винесено ухвалу про забезпечення позову.

В ухвалі, серед іншого зазначено наступне:.

— суд засвідчив протиправність наказу Міністерства культури України, яким скасовано чинність статутів Української Православної Церкви Київського Патріархату та Київської патріархії;.

— подання ліквідкомісією Київської патріархії УПЦ КП, яку створила ПЦУ, на чолі з Яременком О.

(Митрополитом Черкаським ПЦУ — Іоаном) заяви про відмову від позову та про припинення представництва інтересів Київської патріархії адвокатом, уповноваженим Патріархом Філаретом, суд вважає перешкоджанням доступу до правосуддя;.

— суд заборонив Міністерству юстиції України, Міністерству культури України, їх структурним підрозділам, органам державної влади і місцевого самоврядування, нотаріусам проводити будь-які реєстраційні дії, що стосуються Київської патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та її майна;.

— суд заборонив ліквідкомісії Київської патріархії УПЦ КП, яку створила ПЦУ, на чолі з Яременком О.

(Митрополитом Черкаським ПЦУ — Іоаном) будь-які дії щодо управління Київською патріархією та розпорядженням її майном”.

У УПЦ КП додали: “Ми вкотре підкреслюємо.

Ліквідація Української Православної Церкви Київського Патріархату є незаконною.

Мета керівництва ПЦУ зрозуміла.

Вони прагнуть зашкодити репутації і похитнути авторитет Святійшого Патріара Філарета — як символа боротьби за автокефалію українського православ’я та релігійної свободи.

Це спроба керівництва ПЦУ отримати доступ до коштів і майна Київської патріархії”.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy