Британії озвучили крайній термін для подачі пропозицій щодо Brexit

main image main image

Британії озвучили крайній термін для подачі пропозицій щодо Brexit

Світ.

Брюссель не хоче вести переговори про Brexit безпосередньо в ході саміту ЄС у середині жовтня.

Великобританія повинна до кінця вересня представити свої альтернативи наявній угоді з Брюсселем про Brexit, якщо хоче обговорити їх з Євросоюзом.

Про це прем'єр-міністр головуючої в ЄС Фінляндії Антті Рінне заявив 18 вересня за підсумками переговорів з президентом Франції Емманюелем Макроном, пише DW.

Рінне, слова якого наводить фінська медіакомпанія Yle, зазначив, що Париж і Гельсінкі очікують від Лондона пропозицій, сформульованих у письмовому вигляді.

"Має відбутися щось принципове, щоб відстрочка була обгрунтована.

Такий широкий консенсус серед 27 країн ЄС", - підкреслив Рінне.

Фінляндія до кінця року по ротації головує в Раді ЄС.

Між тим французький дипломатичне джерело заявило агентству Reuters, що час для досягнення домовленостей закінчується, а ЄС не планує вести переговори безпосередньо на саміті Євросоюзу в середині жовтня.

На цьому тлі представниця британського уряду заявила 19 вересня, що міністр з питань виходу Великобританії з ЄС Стівен Барклі прибуде до Брюсселя 20 вересня для консультацій.

Інше джерело в бельгійській столиці повідомило, що Лондон уже відреагував на запит європейських лідерів і в письмовому вигляді направив відповідні пропозиції про зміну умов угоди.

Спочатку Великобританія планувала вийти зі складу Євросоюзу 29 березня, але до цього терміну так і не визначилася з планом Brexit.

У квітні 27 країн - членів ЄС на позачерговому саміті в Брюсселі домовилися надати Лондону відстрочку до 31 жовтня.

Новий глава уряду Борис Джонсон неодноразово оголошував про намір реалізувати Brexit до цього терміну при будь-яких обставинах, в тому числі і без угоди з Брюсселем.

Раніше британський парламент прийняв закон, який не дозволяє жорсткий Brexit.

Згідно із законом, якщо до кінця жовтня не вдасться узгодити угоду про Brexit з ЄС, то Джонсон повинен буде попросити у Брюсселя відстрочку на три місяці.

Фото и видео
Детальніше про подію
Лондону озвучили крайній термін для подачі пропозицій щодо Brexit