20:48, 21 жовтня 2019.

Політика.

Мова йде про визнання сталінського злочину у 30-х роках проти українців.

На обговоренні був присутній і представник німецького уряду / скріншот.

У Німеччині вирішують, чи визнавати Голодомор 30-х років в Україні геноцидом.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

У понеділок, 21 жовтня, це питання розглядали на комітеті німецького парламенту.

Сталося це після того, як українські активісти в Німеччині запустили петицію, яка вже зібрала понад 73 тисячі підписів.

«Про голод в Україні 1932-1933 років німецька громадськість знає надто мало, і німецькі депутати тут не виключення», - пояснює кореспондент.

На обговоренні був присутній і представник німецького уряду.

Там уже визначилися, що політично факт штучно створеного голоду в Україні німецький уряд визнає, але назвати це геноцидом юридично не наважується.

«Німецький уряд каже дуже чітко.

Вони розуміють, що тут справді йдеться про геноцид, але оцінювати це з точки зору міжнародного права не хочуть», - розповів депутат бундестагу від фракції «Союз90/Зелені» Мануель Сараццін.

Автор петиції Наталія Ткачук - українка, що живе у Німеччині понад 20 років, наголошувала депутатам, що йдеться про визнання сталінського злочину у 30-х роках проти українців.

Німецький історик на тому ж засіданні пояснював, що Сталін використовував голод проти українців, щоби знищити навіть думки про державність і самостійність України.

Ткачук пояснює, що Україна не вимагає від Росії жодних відшкодувань.

Україна прагне, аби світ визнав, що голодомор в Україні у 1932-1933 роках був геноцидом і був спрямований на те, щоб знищити українців як націю.

«З літа 1932 року Сталін пов’язав голод з українським націоналізмом.

Сталін так і говорив, що селяни приховують зерно, а партійні функціонери не забирають достатньо зерна у селян, бо вони націоналісти», - розповів професор історії Гергард Сімон.

Також умовам Конвенції ООН про геноцид не суперечить той факт, що впродовж голоду 30-х років загинули представники і інших націй.

Серед них були і німці, що жили в українських селах.

«Депутати цікавилися, які юридичні наслідки можуть мати їхні рішення і як на це може відреагувати Росія? Чи передавати це питання на розгляд у пленум бундестагу? На роздуми та додаткове вивчення історії німецькі депутати мають декілька місяців.

У Німеччині вирішують, чи визнавати Голодомор 30-х років в Україні геноцидом.

#Голодомор#геноцид.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy