"Шахтар" у божевільному матчі з "Бенфікою" вирвав путівку до 1/8 фіналу Ліги Європи

Донецький "Шахтар" пробився до 1/8 фіналу Ліги Європи.

У матчі-відповіді 1/16 фіналу "гірники" у Лісабоні зіграли внічию з "Бенфікою" (3:3) та за сумою двох матчів (5:4) здобули путівку до наступної стадії турніру.

З перших хвилин зустрічі "Бенфіка" на правах господаря заволоділа ініціативою та створила серйозний тиск на ворота Андрія Пятова.

Це швидко принесло дивіденди команді Бруну Лаже.

На 9-й хвилині Піцці відірвався від захисників "Шахтаря" та з лівого флангу поклав м'яч точно в правий нижній кут.

"Гірники" відреагували моментально.

На 12-й хвилині Маркос Антоніо розкішною передачею знайшов на правому фланзі Додо, а той прострілив вздовж воротарського - Мораєс у боротьбі з Рубеном Діашем переправив м'яч в сітку воріт суперника.

Бригада арбітрів вирішила перевірити епізод на VAR і після хвилинної наради зафіксувала взяття воріт.

Щоправда, забитий м'яч записали не на рахунок Жуніора, а на захисника португальців - автогол.

Пропустивши гол, "Бенфіка" не збавила обертів і на 36-й хвилині знову вийшла вперед.

Рубен Діаш виграв верхову боротьбу у Миколи Матвієнка під час подачі з кутового та головою пробив Андрія Пятова - 2:1.

Рахунок за сумою двох матчів став рівний.

Другий тайм для "Шахтаря" розпочався так само провально, як і перший.

На 47-й хвилині помилка Матвієнка змусила Пятова вийти зі своїх воріт - голкіпер не встиг підстрахувати партнера по команді і отримав за комір від Рафи Сілви - 3:1.

І одразу дежавю.

На 49-й хвилині Тарас Степаненко виграв повітря після подачі Тайсона з кутового і потужним ударом головою відправив м'яч у верхній кут воріт "Бенфіки".

Такий результат вже не влаштовував португальський колектив.

"Бенфіка" оголила захисну лінію та сконцентрувалася виключно на нападі, дозволивши швидким бразильцям "Шахтаря" втікати у контратаки.

На 71-й хвилини один з таких випадів донецької команди шокував стадіон "Да Луж".

Ісмаїлі видав простріл з лівого флангу, на який захисники зуміли відреагувати невдалим виносом, після чого Алан Патрік з відскоку рикошетом від газону відправив м'яч у дев'ятку "орлів" - 3:3.

Жеребкування 1/8 фіналу відбудеться 28 лютого.

Початок о 14:00 за київським часом.

Матчі 1/8 фіналу Ліги Європи відбудуться 12-го та 19-го березня.