Фуркад хотів зробити свій відхід із біатлону максимально красивим

Французький біатлоніст 31-річний Мартен Фуркад оголосив про закінчення кар'єри.

Він – п'ятиразовий переможець Олімпіад.

Вісім разів вигравав Кубок світу – абсолютний рекорд– Фуркад – феномен, талант, – каже 24-річний Володимир ГАРЕЦЬ, біатлонний оглядач інтернет-порталу ua.

– Такі не щороку, навіть не кожного десятиліття народжуються.

У Фуркада завжди перед очима був приклад Уле-Ейнара Бйорндалена (норвезький біатлоніст, восьмиразовий олімпійський чемпіон, завершив кар'єру 44-річним.

– Країна).

У нього багато взяв у ставленні до справи.

Так, не захотів як Бйорндален виступати бодай до 40 років.

Але очевидно, що Мартен – один із найбільших працелюбів світового біатлону.

Нинішній лідер – Йоганнес Бйо – з Норвегії.

Він мав перевагу над Фуркадом останніми роками.

Це могло бути причиною, чому француз залишив спорт?– Насамперед він зважає на самопочуття.

Минулого сезону через мононуклеоз і зміну тренера програвав не лише Бйо.

Це найбільше лякало Фуркада.

Цілком можливо, що ривок цього сезону (здобув два "золота" на чемпіонаті світу, фінішував другим у загальному заліку Кубка світу.

– Країна) – результат надзусиль.

І повторювати таке ще два роки, до Олімпіади-2022, він не зміг би.

А біатлоністам такого рангу краще йти зі спорту на вершині, а не після 40-го місця в загальному заліку.

Мартен мав приклад співвітчизника Рафаеля Пуаро.

Той в останній гонці в кар'єрі програв на фініші Бйорндалену лічені сантиметри і зробив свій відхід максимально красивим.

Фуркад діяв у такому ж стилі – виграв останню гонку на етапі Кубка світу.

Фуркад майже завжди програвав фінішні дуелі.

Чому?– У піковій формі зазвичай відривався від суперника ще на старті останнього кола.

Якщо ж справа доходила до фінішної дуелі, це означало, що у француза не все гаразд із фізичною готовністю.

Він програвав свіжішим і молодшим спортсменам.

Та й якщо подивитися, хто домінував: Симон Шемп, Антон Шипулін, Йоганнес Бйо – це лідери світового біатлону.

З ними завжди боротися непросто.

На піку кар'єри він вимотував несподіваними ривками на дистанції.

Це було новим словом у біатлоні.

Чи знайдуться у Фуркада послідовники?– Торік у Рупольдингу Йоганнес Бйо такі ривки успішно робив проти самого Фуркада.

Тому навіть після завершення кар'єри француза цей стиль точно не відійде.

Як не відійшов після Бйорндалена, Пуаро, Фішера чи Гросса.

Прийом став постійною фішкою лідерів.

На таке точно здатен француз 27-річний Кентен Фійон-Майє, який уже виступає на рівні нинішнього Мартена, але ще має резерв для прогресу.

Чи зможе 26-річний Йоганнес Бйо замахнутися на рекорди Мартена Фуркада?– Бйо – більший унікум, ніж Фуркад чи Бйорндален.

Але є сумніви, що ставитиметься до біатлону з такою ж фанатичністю.

Інакше не пропустив би кількох етапів через народження дитини.

Таке уявити від Фуркада чи Бйорндалена неможливо.

Навряд Бйо "зачепить" більше, ніж дві наступні Олімпіади.

У якийсь момент зрозуміє, що біатлон не приносить йому задоволення, і також закінчить.

Але рівень таланту цього норвежця такий, що поштурмувати рекорди він може встигнути, навіть не виступаючи так довго, як той же Бйорндален (нині у Бйо одне "золото" Олімпіади, 10 титулів чемпіона світу і два – володаря Кубка світу.

– Країна).Фуркад був ще й неофіційним лідером біатлону.

Всім запам'яталася його боротьба проти допінгу.