Хочете читати новини в іншому форматі?.
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА.
Підписатись можна ТУТ.
У четвер, 23 квітня, нафтовий ринок почав підніматися на тлі зростаючої загрози посилення конфлікту між США і Іраном – нафта марки WTI додала в ціні близько 30%.
Також ціну на нафту підтримують сигнали про поступове відновлення попиту в Китаї.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Интерфакс-Украина”.
Вартість червневих контрактів на WTI в ході торгів на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) у четвер піднялася до $ 17,86 за барель, що на $ 4,08 (29,61%) вище за ціну на закриття попередньої сесії.
Loading...
Червневі ф’ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures до цього часу подорожчали на $ 2,08 (10,21%) – до $ 22,45 за барель.
Напруженість у відносинах США і Ірану знову посилилася після того, як Тегеран заявив в середу про успішний запуск свого першого військового супутника.
Популярні новини зараз.
Город і дача: посівний календар на квітень-2020.
В Україні почнуть платити дві пенсії: хто отримає гроші.
Кожному українцю можуть платити по 5 тисяч гривень під час карантину: заява екс-міністра.
США і їх союзники неодноразово висловлювали побоювання у зв’язку з подібними пусками в Ірані.
Вони вважають, що справжньою метою іранських інженерів є не стільки відправка в космос супутників, скільки випробування балістичних технологій.
Слідом за цим американський президент Дональд Трамп написав в Twitter, що “проінструктував ВМС США, щоб вони обстрілювали і знищували будь-які іранські катери з озброєнням, якщо вони будуть дошкуляти нашим кораблям на морі”.
“Нафтовий ринок шукав щось, на що можна було б спертися після декількох днів хворобливого падіння цін, і сьогодні він знайшов розраду в подіях, що відбуваються”, – говорить аналітик по нафтовому ринку Rystad Energy Бьорнар Тонхауген.
“Погроза президента США знищувати іранські катери підвищує ймовірність нового витка конфлікту на Близькому Сході – в ключовому регіоні видобутку нафти, і трейдери зазвичай очікують в таких випадках скорочення поставок з регіону”, – цитує експерта Market.
Тим часом Китай в першому кварталі поточного року збільшив імпорт нафти на 5%, свідчать дані Associated Press.
У березні імпорт зріс на 4,5% до аналогічного місяця минулого року.
Збільшення імпорту експерти пов’язують з нарощуванням Китаєм стратегічних резервів в умовах різкого падіння цін на нафту.
Також нещодавно ми писали, про те, чому ціна нафти впала нижче нуля.