Відповідно до закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» не скорочувалися видатки, пов’язані з висвітленням діяльності парламенту, а саме – на канал «Рада», газету «Голос України», видавництво парламенту тощо.
Про це йдеться у відповіді на запит «Детектора медіа».
.
Скорочення видатків торкнулося багатьох сфер життя.
Зміни до бюджету передбачають, серед іншого, скорочення видатків за бюджетними програмами Міністерства культури та інформаційної політики і підпорядкованих йому Державного агентства з питань кіно та Державного комітету телебачення і радіомовлення, зокрема:.
• фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України – передбачено 1,5 млрд грн, скорочено на 178 млн грн.
Це ті самі зміни, що й першому варіанті поданого урядом законопроєкту;.
• забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проектів – передбачено 400 млн грн, скорочено на 296 млн грн.
Під час доопрацювання бюджету для УКФ залишили більше коштів, адже перший варіант змін пропонував залишити УКФ лише 250 млн грн.
• державна підтримка кінематографії – передбачено 455 млн грн, скорочено на 303 млн грн.
Це ті самі зміни, що й першому варіанті поданого урядом законопроєкту;.
• гранти Президента України молодим діячам мистецтва для створення і реалізації творчих проектів в сфері кінематографії та премії за видатні досягнення у галузі кінематографії – передбачено 200 тис.
грн, скорочено на 3,9 млн грн.
Це ті самі зміни, що й першому варіанті поданого урядом законопроєкту.
Пропозиція Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики зберегти гранти в повному обсязі – не пройшла;.
виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування – передбачено 0, скорочено на 50 млн грн.
Це ті самі зміни, що й першому варіанті поданого урядом законопроекту.
Пропозиція Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики зберегти ці кошти для виконання зобов’язань Мінкульту за пітчингом 2018 року – не пройшла;.
забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі – передбачено 100 млн грн, скорочено на 51 млн грн.
Під час доопрацювання бюджету для Інституту книги залишили більше коштів, адже перший варіант змін пропонував залишити УКФ лише 50 млн грн.
Загалом видатки Міністерства культури та інформаційної політики України скорочуються на 7,2 млрд грн, порівняно з видатками Міністерства культури, молоді та спорту.
У новому держбюджеті на видатки Мінкульту закладено майже 8,2 млрд грн (проти 15,4 млрд грн у попередньому варіанті бюджету).
Частина видатків Мінкульту перейшла до новоствореного Міністерства молоді та спорту України – на його видатки в новому бюджеті на цей рік закладено 2,2 млрд грн.
Водночас закон ухвалено з нормою про незастосування у 2020 році положень Закону України «Про публічні закупівлі» при використанні коштів державного бюджету на надання державної підтримки телеканалу ATR (ТОВ «Телевізійна компанія "Атлант-СВ"»).