Медведчук: Ми вимагаємо скасування антиконституційного "амністію учасників Майдану" і відновлення принципу рівності всіх перед законом
Медведчук: Ми вимагаємо скасування антиконституційного "амністію учасників Майдану" і відновлення принципу рівності всіх перед законом

Медведчук: Ми вимагаємо скасування антиконституційного "амністію учасників Майдану" і відновлення принципу рівності всіх перед законом

Народні депутати від партії "Опозиційна платформа – За життя" і кілька представників інших політичних сил звернулися до Конституційного суду України з поданням щодо відповідності Конституції України Закону "Про недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 21 лютого 2014 року № 743-VII. Про це повідомив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Він нагадав, що 21 лютого 2014 року Верховна Рада прийняла закон, яким звільнила від кримінальної відповідальності за статтями 79 Кримінального кодексу України учасників подій, пов'язаних з акціями протесту. Більше того, заборонено не тільки їх кримінальне переслідування, але і збір і обробка даних, що стосуються цих злочинів. Кримінальна відповідальність за ці злочини передбачена, у тому числі такими статтями, як "Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади", "Посягання на життя державного чи громадського діяча", "Диверсія", "Терористичний акт", "Захоплення заручників", "Розбій", "Бандитизм", "Крадіжка", "Грабіж", а також ще 70 статтями Кримінального кодексу України.

На думку політика, саме це рішення стало основним фактором для того, щоб розслідування подій на Майдані досі не було доведено до кінця. Також прийняття закону "Про недопущення переслідування і покарання осіб…" порушує принцип рівності громадян України перед законом та принцип невідворотності покарання і фактично ставить закон від 21 лютого 2014 року вище будь-якого кодексу. Цей закон суперечить Конституції України, а саме статтями 6, 8, 19, 85, 89, 93, 94, 112, 124 і 126.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЧУ) представила звіт, де дано рекомендації з розслідування "справ Майдану", в яких, зокрема, зазначено, що закон "про амністію учасників евромайдана" заважає розслідуванню вбивств правоохоронців під час масових протестів у Києві в листопаді 2013-го – лютому 2014 року і повинен бути скасований.

"Ту шкоду, що таке рішення завдало правовій системі України важко переоцінити. Наслідки заохочення безкарності за кримінальні правопорушення ми можемо спостерігати щодня в кримінальній хроніці: насилля, викрадення, рейдерські захоплення, перестрілки, вбивства, напади з політичних мотивів.

Лише скасування цього антиконституційного закону дозволить правоохоронним органам провести об'єктивне розслідування, що стане ключовим кроком до встановлення справедливості і реалізації закріпленого у статті 1 Конституції визначення: "Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава", – зазначив Медведчук.

Теги по теме
Виктор Медведчук
Источник материала
loader
loader