5 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Кір, ентерити, гепатити та інші інфекції: на що українці стали менше та більше хворіти
Кір, ентерити, гепатити та інші інфекції: на що українці стали менше та більше хворіти

Кір, ентерити, гепатити та інші інфекції: на що українці стали менше та більше хворіти

В Україні від початку 2020 року на 99,5% знизилась захворюваність на кір. Якщо за 8 місяців 2019 року було зафіксовано 56 430 випадків, то за аналогічний період 2020 року – 251.

Водночас, зросла захворюваність на окремі інфекції. Про це у середу, 23 вересня, повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України на своїй сторінці у Facebook.

Так, за даними лабораторних центрів МОЗ України про окремі інфекції серед населення України, за вісім місяців 2020 року порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла захворюваність на:

  • кампілобактеріальний ентерит, якого зареєстровано 106 випадків, за вісім місяців минулого року 87 випадків. Хвороба реєструвалась на 4 адміністративних територіях: Дніпропетровська область – 56 випадків, Запорізька область – 28, м. Київ – 18, Вінницька область – 4. Серед захворілих 91,5% складають діти, що становить 1,3 на 100 тис. населення і вище на 16,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року;
  • туляремію, якої – два випадки серед дорослих (Херсонська область);
  • сибірську виразку – один випадок серед дорослих (Одеська область);
  • кліщовий вірусний енцефаліт – два випадки серед дорослих (Волинська область). За 8 місяців минулого року один випадок;
  • лістеріоз – один випадок серед дорослих (Чернігівська область).

Як зазначається, на рівні минулого року залишилась захворюваність на: черевний тиф, паратифи, правець, сказ, гарячку Західного Нілу.

Окрім кору, зниження захворюваності відмічається на: сальмонельоз, шигельоз, ентерити, коліти, гастроентерити, харчові токсикоінфекції спричинені встановленими збудниками, ротавірусний ентерит, ентерити спричинені єрсинія ентероколітика, гострі кишкові інфекції, спричинені невстановленими збудниками, та неточно визначені харчові токсикоінфекції, лептоспіроз, дифтерію, кашлюк, менінгококову інфекцію, хворобу Лайма, вірусний менінгіт, краснуху, гострі вірусні гепатити А, В, С, хронічні вірусні гепатити В, С, епідемічний паротит, інфекційний мононуклеоз, малярію, педикульоз і фтиріоз, коросту, гемофільну інфекцію.

Не реєструвались захворювання на: холеру, бруцельоз, орнітоз, поліомієліт.

Центр громадського здоров’я України

Нагадаємо, що в Україні 23 вересня зранку число інфікованих коронавірусом піднялося до 184 734. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на понад 3400.

Відео Коронавірусна пандемія: пряме включення з інфекціоністкою Ольгою Голубовською

Підтверджених діагнозів коронавірусу більшає щодня. До чого готуватись? Про це наживо інфекціоністка, представниця медичної ради МОЗУ Ольга Голубовська. Більше про коронавірус в Україні

Источник материала
Поделиться сюжетом