/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F76%2F0bd70eaf11449b33baa0d5d26d862dd0.jpg)
Росія як держава-окупант має припинити незаконний військовий призов у Криму – заява МЗС
МЗС України висловило рішучий протест у зв'язку із призовом Російською Федерацією на військову службу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим і м.
Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.
У МЗС наголошують, що згідно з міжнародним гуманітарним правом, – а саме Конвенцією про захист цивільного населення під час війни, – державі-окупанту забороняється примушувати осіб служити в її збройних або допоміжних силах, а також чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.
"Російська Федерація порушує норми міжнародного права, здійснюючи призов захищеного населення до збройних сил РФ, переслідуючи у кримінальному порядку осіб, що відмовляються від такої служби, а також проводячи масові військово-пропагандистські заходи із залученням населення всіх вікових категорій, включно з неповнолітніми, в умовах стрімкого поширення коронавірусного захворювання COVID-19", – заявили українські дипломати.
У МЗС також нагадали, що від початку окупації РФ провела вже 11 кампаній, під час яких близько 25 тисяч осіб були незаконно призвані у збройні сили РФ.
У заяву українська сторона наголошує: "РФ має припинити такі правопорушення та неухильно дотримуватись зобов’язань держави-окупанта".
Українські дипломати закликали світову спільноту належним чином відреагувати на порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

