Білорусь отримала 500 млн доларів кредиту на суму 1,5 млрд доларів, обіцяного місяць тому президентом Росії Володимиром Путіним. Кошти перерахував Євразійський банк розвитку (ЄАБР), який є керуючим засобами Євразійського фонду стабілізації і розвитку (ЄФСР).

Про це повідомляється на сайті банка.

Згідно з повідомленням, кошти надаються строком до 10 років з пільговим періодом до 5 років під плаваючу процентну ставку (визначається як середня прибутковість російських єврооблігацій у доларах на строк 7 років).

"Фінансовий кредит з коштів ЕФСР спрямований на підтримку бюджету Республіки Білорусь в умовах негативних наслідків пандемії COVID-19", - йдеться в повідомленні.

Крім того, на сайті Мінфіну Росії повідомляється, крім коштів Євразійського фонду стабілізації і розвитку, Білорусь отримає кредит на 1 млрд доларів від Росії. Він буде наданий двома траншами: перші 500 млн доларів - у 2020 році і другі 500 млн доларів - у 2021 році.

Раніше Тихановська відреагувала на домовленість Лукашенка та Володимира Путіна щодо кредиту. Вона вважає, що податками росіян оплатять побої білоруських протестувальників. Тихановська також зазначила, що це може продовжити агонію Лукашенка, але перемозі народу запобігти не зможе.

Нагадаємо, що 14 вересня президент РФ Володимир Путін на зустрічі з Олександром Лукашенком заявив, що Росія надасть Білорусі кредит у півтора мільярда доларів.

Відео Росія надає кредит Білорусі, бо її громадяни масово забирають гроші з банків

Справжні причини надання Мінську 1,5 мільярда доларів розкрив російський міністр фінансів. Більшу частину цієї суми - один мільярд доларів - вкладники вже забрали з фінустанов. Аби кредитувати Білорусь, Росія змінить власний Бюджетний кодекс. Тим часом, білоруська прокуратура висунула офіційні звинувачення опозиціонерці Марії Колесниковій. Представницю Координаційної ради арештували 10 днів тому, а нині закидають заподіяння шкоди національній безпеці країни. Їй загрожує від 2 до 5 років тюрми. Тим часом, конкурентка Лукашенка на виборах Світлана Тихановська починає створювати списки силовиків, які брали участь у розгонах мирних демонстрантів. Детальніше – у сюжеті.    

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом