/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F76%2F9bfa49b501396e1a2ea83f82b9032af8.jpg)
США перекинули в Румунію військових та ескадрилью бойових безпілотників
США розмістили в Румунії, на авіабазі Кимпія-Турзій, безпілотні літальні апарати MQ-9 Reaper та близько 90 військових. Про це повідомили у Службі поширення візуальної інформації міністерства оборони США (DVIDS).
Таким чином США посилюють військову присутність в Румунії з метою проведення розвідувальних і спостережних місій на підтримку операцій НАТО.
Крім того, ударні безпілотники MQ-9 будуть підтримувати концепцію "гнучкого бойового застосування", а також забезпечувати свободу маневрування і інтегруватися з об'єднаними і коаліційними силами в регіоні.
У ВПС США також повідомили, що MQ-9 можуть брати участь в навчаннях, що забезпечують взаємодію з союзними країнами і країнами-партнерами.
Як відомо, американські безпілотники MQ-9 Reaper, які були перекинуты у Румунію, раніше використовували для вбивства іранського генерала Кассема Сулеймані. Він управляється з землі екіпажем з двох операторів, має тривалість дії 14 годин, максимальну швидкість до 500 км/год. і дальність дії 1850 км.
Нагадаємо, що 31 грудня дрон ВПС США RQ-4 Global Hawk провів аеророзвідку у небі над Україною.

